Podmienky v kúpnej zmluve

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Poskytujete vážnemu záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti možnosť k nahliadnutiu bianco kúpnej zmluvy, ešte pred tým než sa zaviaže podpisom rezervačnej zmluvy a zaplatením rezervačnej zálohy? Má sa vážny záujemca možnosť oboznámiť s podmienkami, ktoré sa búdu nachádzať v kúpnej zmluve?

Odpoveď:

Ak máte na mysli bianko kúpnu zmluvu, tú si môžete stiahnuť z internetu, ako vzor. Ak si budete rezervovať nehnuteľnosť cez našu realitnú kanceláriu, tak najskôr si musíte nehnuteľnosť riadne rezervovať a potom dáme našim právnikom vypracovať riadne kúpne zmluvy na konkrétny obchod. My nejaké bianko kúpne zmluvy nevedieme. To ste si nás pomýlila s nejakou obývačkovou realitkou, ktorej zamestnali alebo priamo jej majiteľ si vypracovávajú kúpne zmluvy sami, čím šetria na právnych službách. Je to viditeľné už na výške provízie, ktorá je často minimálna a po spočítaní nákladov na inzerciu a celkových nákladov realitnej kancelárie, daňovej povinnosti, právnych služieb je každému jasné, že by pri takejto nízkej provízií nemohla žiadna realitná kancelária v oblasti realít podnikať. Ale táto téma skôr patrí do kategórie kontroly finančnej správy. Chcem ešte podotknúť, že žiadna realitná kancelária nemôže donútiť svojich klientov podpísať kúpnu zmluvu, ktorú jej predloží. Predávajúca a kupujúca strana ju môže pripomienkovať a obe zmluvné strany sa na jej podpísaní musia vzájomne dohodnúť. Realitná kancelária v celom obchode zohráva iba rolu sprostredkovateľa.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI