Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kataster zvýši poplatky - nové poplatky na katastri už od 1.4.2024

Nové poplatky na katastri platné už od 1.4.2024 zvýšia ceny za bežné úkony a to o 40 až 70%, za čo všetko si predávajúci/kupujúci priplatia najčastejšie?
Od 1.4.2024 vstúpia do platnosti nové poplatky na katastri, priplatíte si úplne za všetko - či už ide o zavkladovanie, vykonávanie zmien v liste vlastníctva, overovanie geometrických plánov, získavanie informácii z dokumentov...

Poplatky na katastri od 1.4.2024

Ešte začiatkom januára stihla vláda odsúhlasiť rapídne zvýšenie poplatkov - skoro pri všetkých životných situáciach občanov (až 900 typov rôznych poplatkov) a jedným z nich bolo aj navýšenie poplatkov na katastri. Toto zvýšenie sa týka všetkých bežných úkonov, ktoré tak zdražejú najčastejšie o 40-70%. Čo sa týka vplyvu na predaj/kúpu nehnuteľnosti nepredpokladáme žiadnu zmenu, nakoľko pri cene bytu, domu, či pozemku ide o zanedbateľný náklad.

Ako sa zvýšia najčastejšie poplatky na katastri

Zo skúsenosti vieme, že klienti pri kúpe/predaji nehnuteľnosti najčastejšie využívajú tieto poplatky:

 • Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností (vždy pri predaji/kúpe nehnuteľnosti)
  zvýšenie z 66€na 100€ (+51%) , v prípade, ak ste spravili zamýšľaný návrh cez internet, tak z 51€ na 100€ (+100%), nakoľko sa zamýšľaný návrh úplne ruší (informácia bola upravená na základe vyhlásenia katastra).
 • Ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní (ak chcete zrýchlený prepis nehnuteľnosti)
  z 266€ na 300€ (+13% najmenšia zmena)
 • Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností podaný elektronicky
  z 33€ na 50€ (+52%)
 • Vydanie kópie originálu listu vlastníctva, kópie pozemkovoknižnej vložky alebo bývalého pozemkového katastra, za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov)
  z 8€ na 12€ (+50%)
 • Vydanie kópie originálu listu vlastníctva, kópie pozemkovoknižnej vložky alebo bývalého pozemkového katastra, za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov
  z 8€ na 12€ (+50%)
 • Vydanie kópie z katastrálnej mapy alebo mapy bývalého pozemkového katastra alebo z pozemkovoknižnej mapy alebo mapy určeného operátu, za každú kópiu formátu A3, A4
  z 8€ na 12€ (+50%)
 • Vydanie grafickej identifikácie parciel, za každých aj začatých 20 identifikovaných parciel zobrazených na liste formátu A4 v mierke mapy na informatívne účely
  z 15€ na 22€ (+47%)
 • Overenie štyroch vyhotovení geometrického plánu vrátane poskytnutých informácií
  z 27€ na 40€ (+48%)
 • Poskytnutie katastrálneho operátu alebo iného operátu preukazujúceho vlastnícke právo k nehnuteľnosti na nahliadnutie žiadateľovi s možnosťou vyhotovenia výpisu náčrtu alebo poskytnutie informácie z katastra nehnuteľností, za každých aj začatých 20 parciel, 20 stavieb, 20 bytov alebo nebytových priestorov v rámci jedného katastrálneho územia
  z 3€ na 5€ (+67%)
 • Poskytnutie informácií zo súboru popisných informácií katastra nehnuteľností a zo súboru geodetických informácií katastra nehnuteľností na vyhotovenie vytyčovacieho náčrtu v rámci jedného katastrálneho územia
  z 17€ na 25€ (+47%)

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia