Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Rodinný dom s podkrovnými priestormi

Idete stavať alebo kupovať rodinný dom s podkrovným, prípadne podkrovie na takýto dom dorobiť? Aké sú výhody a nevýhody a na čo pritom myslieť?

Podkrovné izby v rodinnom dome môžu prinášať rôzne výhody a nevýhody. Na čo treba myslieť pred realizáciu rodinného domu, kúpe alebo dostavbe podkrovia? Pozrieme sa na to v skratke.

Výstavba domu

V prípade, že chcete ešte len rodinný dom stavať a plánujete klasickú - šikmú strechu, veľmi vám odporúčame jednu zásadnú vec. Zamyslite sa nad tým, či v budúcnosti vy, alebo vaši potomkovia, nebudú chcieť podkrovie využiť na iný účel, ako len odkladanie nepotrebných vecí. Neraz sme sa stretli s klientmi, ktorý obanovali práve výšku takejto strechy, pričom stačilo pri návrhu zdvihnúť najvyššiu časť strechy len o 30-50cm a vznikli by plnohodnotné priestory na ďalšie využitie. Práve chýbajúcich pár cm spôsobí to, že pri nízkych počiatočných nákladoch mohla byť finálna predajná cena oveľa vyššia a rodinný dom pre kupujúcich, či potomkov aj oveľa zaujímavejší.

Rekonštrukcia domu

Ďalšou oblasťou, kedy sa je dobré zamyslieť nad podkrovným je práve potrebná generálna rekonštrukcia rodinného domu. Hlavne vtedy, ak je potrebné meniť strechu, či dokonca aj krov. V prípade, že sa púšťate do takejto veľkej investície, veľmi zvážte, či nezmeniť tvar strechy, prípadne ju mierne nezdvihnúť a to aj v takom prípade, že aktuálne s podkrovným neuvažujete, či dokonca nepotrebujete. Životná situácia sa môže ľahko zmeniť a dorobiť jednu, či dokonca až tri miestnosti pridaním schodiska, sádrokartónu a pár priečok s oknami je vysoká pridaná hodnota za "málo muziky". Preto, ak je to možné určite obetujte peniaze navyše a pripravte vaše podkrovie na prípadné zväčšenie domu do budúcna, zvýšito tak výrazne cenu vašej nehnuteľnosti.

Kúpa domu

V prípade, že idete rodinný dom kupovať a zdá sa vám malý, "nelámte nad ním palicu" hneď na začiatku. Samozrejme vtedy, ak je vo vašej vysnívanej lokalite a je za dobrú cenu. Pouvažujte nad tým, prípadne si zavolajte odborníka - architekta, ktorý sa pozrie na možnosti zväčšenia domu bez toho, aby ste prišli o časť pozemku, či museli rozširovať základy a absolvovať komplikované stavebné povolenia. Navyše práve podkrovné izby vám zútulnia váš vysnívaný domov nad očakávania.

Výhody podkrovných priestorov v dome:

Príležitostné využitie priestoru

Podkrovný priestor môže byť využitý nie len ako spálňa, detská izba, či pracovňa, ale aj ako herný alebo relaxačný priestor a to nie len pre deti ale aj dospelých. Či už si tak zriadite priestor pre video hry, pin-pong, stolný futbal a podobné aktivity.

Atmosféra a charakter

Podkrovné izby majú osobitý charakter a neopakovateľnú atmosféru. Šikmé stropy a šikmé steny obohatené navyše priznanými trámami, či vytvorenými imitáciou vám vytvoria priestory, aké nikde vo vašom dome nevytvoríte. Pridajte ešte krb, či piecku a v podkrovných priestoroch budete tráviť väčšinu večerného času.

Zväčšenie priestoru bez zmenšenia pozemku

Vytvorením podkrovných izieb môžete zväčšiť celkový obytný priestor rodinného domu bez nutnosti rozširovania základných rozmerov stavby, čim vám veľkosť pozemku ostane nezmenená.

Priestor pre hostí alebo dospievajúce deti

Podkrovné izby môžu poskytnúť priestor pre dospievajúce deti, ktoré uprednostňujú viac súkromia od dospelých, či izbu pre prípadnú návštevu, ktorú chcete u vás nechať prespať.

Nevýhody podkrovných priestorov v dome:

Stropná výška

Podkrovné izby majú obmedzenú stropnú výšku, hlavne po krajoch miestností, čo je problematické na klasický nábytok, ktorí musí byť vyhotovený na mieru a tiež pre veľmi vysoké osoby.

Teplotné zmeny

Podkrovné priestory sú náchylné na teplotné zmeny, čo znamená hlavne prehrievanie v lete, preto už dopredu rátajte s predprípravou klimatizácie, aby ste ju nemuseli dodatočne dorábať. Čo sa týka zimy, s tou väčšinou problém nie je, nakoľko teplo ide zo spodného podlažia a v dnešnej dobe sú už izolácie striech kvalitné a chlad od strechy nehrozí.

Prístupnosť

Väčšinou je prístup do podkrovia horší, hlavne ak je dorobený dodatočne a na schody sa už nenašiel dostatočný priestor. Čo môže byť veľkým problémom do budúcnosti (všetci starneme), prípadne pre ľudí s problémami s pohyblivosťou, či pre malé deti.

Pri rozhodovaní o vytvorení podkrovných izieb je dôležité zvážiť všetky výhody a nevýhody, je treba pozerať hlavne do budúcnosti, možné požiadavky ľudí žijúcich v rodinnom dome ale aj možnosti o desať, či dvadsať rokov.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia