Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako sa vytvára vizualizácia a aké výhody prináša klientom?

Vizualizácia domu alebo bytu sa stáva v súčasnosti veľmi populárna a nadštandardná služba, ktorú môžem svojím klientom ponúknuť. Je vhodné ju použiť najmä pri inzercii starších nehnuteľností alebo ako službu pre kupujúceho na predstavu o možnostiach daného bytu, či domu.

Vďaka vizualizácii dokážem upraviť dispozíciu a ukázať ju klientovi a to dokonca v 3D prevedení, pričom dnešné vizualizácie sú už také dokonalé, že vyzerajú skoro ako reálne fotografie. Výhodou je, že nie každý kupujúci si vie predstaviť možnosti danej nehnuteľnosti, v prípade, keď mu o tom budete len hovoriť.

Pre vytváranie vizualizácie je potrebné si vybrať vhodný program, ktorých je v ponuke niekoľko, či ide o bezplatné, voľne dostupné alebo tie platené. Každý má svoje výhody aj nevýhody, niektorí používajú kombinácie viacerých. Ja osobne používam iba jeden, ktorý mi vyhovuje po technickej aj grafickej stránke a ponúka veľa funkcii a možností. Samozrejme treba tomu venovať veľa času a postupne sa s programom zoznámiť, prejsť si jednotlivé funkcie, pozrieť si bohatú ponuku materiálov a nábytku.

Najčastejšie použitie vizualizácie

Vizualizácie najčastejšie používam v dvoch prípadoch. V prvom pri starých bytoch, domoch, ideálne, ktoré je potrebné rekonštruovať, alebo kde je možné zmeniť úplne dispozičné riešenie, vhodné do dnešnej doby a našim potrebám. V druhom je to pri nezariadených nehnuteľnostiach, či už novostavbách, alebo vyprataných priestoroch. Tam je opäť možnosť vytvoriť kupujúcemu niekoľko možností, ako by mohol vyzerať priestor priestranne, útulne a moderne.

Pred vizualizáciou

Základom dobrej vizualizácie je presný pôdorys s reálnymi rozmermi, proporciami a rozložením miestností. Preto pred začiatkom je potrebné si miestnosti riadne premerať, poznačiť si umiestnenie otvorov, veľkosť okien a dverí, hrúbku stien (určiť si nosné a nenosné), prípadne umiestnenie prípojok. Netreba zabudnúť ani na zistenie svetlej výšky miestností, teda stropov.

Základ vizualizácie

Pri tvorbe pôdorysu si vieme vytvárať celé miestnosti alebo len jednotlivé steny a priečky. Výšku steny a jej hrúbku si treba vopred nastaviť. Po vykreslení všetkých stien môžeme začať osádzať okná a dvere (v ponuke je viacero druhov, vieme si upraviť farbu aj rozmer podľa potreby). Následne si vieme meniť podlahu aj farbu stien, prípadne použiť rôzny obklad, dlažbu, dekor, tapetu. Je to všetko len o praxi a tréningu. Je určite dobré mať vopred v hlave istú predstavu, ako by mala miestnosť vo finále vyzerať (účel miestnosti, štýl, farby, nábytok).

Zariaďovanie nehnuteľnosti

Keď máme hotový pôdorys a základné rozloženie dverí, okien a otvorov, môžeme začať zariaďovať jednotlivé izby základnými kusmi nábytku ako posteľ, skriňa, komoda, sedačka, stôl, kuchynská linka, vaňa, WC. Pre tých pokročilejších je v ponuke programu aj katalóg rôznych dekorácií, ostatného nábytku a rastlín pre vytvorenie reálneho vzhľadu konkrétnej miestnosti.

Vygenerovanie vizualizácie

Keď sme so zariaďovaním hotoví a spokojní, vieme si v 3D zobrazení vykresliť a stiahnuť fotografie našej hotovej vizualizácie. Vo väčšine programov si vieme zvoliť napríklad kvalitu fotografie, druh osvetlenia, okolie (výhľad z okna), nočný či denný režim. Vhodným umiestnením kamery si vieme urobiť fotografiu z rôzneho uhla miestnosti. Po stiahnutí ich vieme pridať do inzerátu alebo poslať klientovi, či už ide o predávajúceho, alebo záujemcu o kúpu. Prácu a snahu treba samozrejme zohľadniť aj v provízii pri predaji nehnuteľnosti, nakoľko ide bežne aj o desiatky hodín odbornej práce.

Prínos vizualizácie

Z môjho pohľadu je vytváranie vizualizácií veľkým prínosom. Páči sa mi dávať priestoru nový moderný vzhľad a vytvárať originálne návrhy /niekedy aj niekoľko vizuálnych alternatív/. Je za tým však vždy veľa času a práce, najmä pri zložitých konštrukciách alebo viacpodlažných budovách je to náročné. Je to však výzva a výsledok stojí za to.

Reakcia klientov je veľmi pozitívna a to nie len u predávajúcich, ale aj u kupujúcich, ktorých svojimi nápadmi a možnosťami veľmi inšpirujete a neraz pretavia vizualizáciu do reality, čo poteší vždy najviac.

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia