Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako funguje katastrálny úrad?

Katastrálny úrad je štátna inštitúcia, ktorá zabezpečuje evidenciu nehnuteľností a práv s nimi spojených. Jeho hlavnou funkciou je vedenie katastra nehnuteľností, ktorý obsahuje informácie o vlastníkoch...

Katastrálny úrad je štátna inštitúcia, ktorá zabezpečuje evidenciu nehnuteľností a práv s nimi spojených. Jeho hlavnou funkciou je vedenie katastra nehnuteľností, ktorý obsahuje informácie o vlastníkoch, druhoch nehnuteľností, ich polohách, rozlohe a podobne. Katastrálny úrad tak zabezpečuje ochranu majetkových práv a zároveň slúži ako zdroj informácií pre realitných maklérov, notárov, súdy a iné inštitúcie.

Ako funguje katastrálny úrad?

Katastrálny úrad má na starosti evidenciu nehnuteľností a práv s nimi spojených. To znamená, že zabezpečuje zápis vlastníctva, zmeny vlastníctva, záložné práva a iné práva súvisiace s nehnuteľnosťami. Okrem toho katastrálny úrad vykonáva aj úkony súvisiace s geodéziou a kartografiou, ako napríklad zabezpečenie katastrálnej mapy a jej aktualizáciu.

Prečo je katastrálny úrad dôležitý pre občanov?

Katastrálny úrad je dôležitý pre občanov, pretože zabezpečuje ochranu ich majetkových práv. V katastri sú evidované vlastnícke práva k nehnuteľnostiam, čo znamená, že v prípade sporov o vlastníctvo nehnuteľnosti môže katastrálny úrad poskytnúť dôkazy o vlastníctve. Okrem toho katastrálny úrad slúži aj ako hlavný zdroj informácií o nehnuteľnostiach, čo je veľmi dôležité práve pri kúpe, predaji alebo prenájme nehnuteľnosti.

Pre realitných maklérov je katastrálny úrad najdôležitejším zdrojom informácií. V katastri sa nachádzajú informácie o vlastníkoch, druhoch nehnuteľností, ich polohách, rozlohe, o právnom stave, tituly nadobudnutia, dôležité poznámky napríklad o súdnych sporoch, ochranných obmedzeniach, ťarchách a podobne. Tieto informácie sú nevyhnutné pre správne vykonávanie práce realitného makléra. Práca s katastrom nie je úplne jednoduchá a vyžaduje si prax a skúsenosti. Preto ak zvažujete spoluprácu s realitným maklérom pri predaji Vašej nehnuteľnosti, odporúčame sa pri jeho výbere obrátiť na profesionála s viacročnou praxou a dobrými referenciami.

Ak sa so mnou chcete o niečom poradiť, neváhajte ma kontaktovať, rád Vám poradím.

Mgr. Marián
Hlavna

0944 515 056
Manažér pobočky Liptovský Mikuláš
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia