Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Jednoduché tipy, ako upraviť nehnuteľnosť pred predajom

Dôkladná príprava nehnuteľnosti je kľúčovým krokom k jej úspešnému predaju. Len útulný a elegantný priestor totiž priláka pohľady záujemcov a samozrejme aj navýši cenu vašej nehnuteľnosti.

Rozumieme, že opustiť váš byt či dom môže byť náročné. Vezmite však predaj vašej nehnuteľnosti ako nový míľnik vo vašom živote. Pripravte ho na obhliadku a fotenie do inzerátu tak, aby zaujal a prilákal čo najviac záujemcov.

Vyčistenie a údržba bytu, domu či dvora

Naplánujte si čas na dôkladné vyčistenie bytu či rodinného domu pred tým, ako ho nafotíte do ponuky, zbavte sa nadbytočných vecí a vytvorte tak minimalistický interiér so základným zariadením. Určite odstráňte staré skrine, nepotrebné stolíky, staré lampy, či iný zastaralý nábytok, ktorí vašu nehnuteľnosť zbytočne zapratáva a opticky zmenšuje miestnosti.

Pred návštevou prvých záujemcov sa uistite, že máte čisté podlahy, okná, miestnosti zbavené prachu a kúty bez pavučín. V prípade rodinného domu dbajte aj na údržbu pozemku, úpravu záhrady, trávnika či prístupovej cesty.

Urobte drobné opravy a veľké upratovanie

Opravte drobné problémy ako nefunkčné svetlá, kvapkajúce kohútiky, popraskané dlaždice, alebo pleseň či praskliny na stenách. Tieto malé chyby môžu zanechať nepríjemný dojem na kupcov. Ich odstránenie je pritom jednoduché a lacné. Taktiež odporúčame miestnosti vymaľovať, svojpomocne je to asi najlacnejšia investícia, ktorá môže zvýšiť cenu bytu, rodinného domu aj o tisícky eur. Na vylepšenie vzhľadu bytu niekedy nie je potrebná ani rozsiahla rekonštrukcia. Pár jednoduchých trikov môže urobiť vašu nehnuteľnosť útulnou a žiadanou.

Dekorácie a zariadenie

Rozmiestnite v interiéri jemné, milé dekorácie, aby ste vytvorili útulný a esteticky príjemné prostredie. V priestore môže zostať napríklad izbová rastlina či obraz na stene. Na pekné bytové doplnky je množstvo obchodov, kde ich kúpite za pár eur a celkový dojem spravia na nezaplatenie. Určite ponechajte aj základné spotrebiče, ako je sporák, varná kanvica, mikrovlnka, či práčka, pretože úplne vyprázdnené priestory sú to najhoršie.

Fotografie nehnuteľnosti

Ako urobiť skvelý dojem v inzeráte? Ak chcete prilákať čo najväčší počet kupcov, mali by ste fotiť čo najviac priestor a nie detaily, či zariadenie nehnuteľnosti. Taktiež nefoťte "každý kút", niekedy je menej viac. Dajte si pozor, aby v zábere neboli domáci miláčikovia, neporiadok, či riad na kuchynskom dreze. Snažte sa tiež zachytiť príjemnú atmosféru miesta, aby sa potenciálni kupci cítili ako doma, už len pri pohľade na fotografie.

Správne osvetlenie (ideálne denné svetlo) ukáže váš byt atraktívnejší, ako na fotografiách, tak aj počas obhliadky. Zabezpečte, aby bolo v interiéri dostatok svetla, preto radšej zopár dní počkajte na slnečné počasie, bude to stáť za to a príde nepomerne väčší počet záujemcov o nehnuteľnosť. Pri fotografovaní sa uistite, že je prirodzené svetlo správne rozložené a nespôsobuje výrazné tiene, preto blesk sa maximálne neodporúča. Ak fotíte mobilom, nezabudnite si pred fotením utrieť objektív, pozor nie prstom, ale handričkou!

Na záver

Držíme palce pri predaji a ak chcete, aby vyzerala váš byt, dom, chalupa naozaj čo najlepšie, neváhajte osloviť niekoho z našich realitných maklérov, ktorí používajú pri prezentácii aj jedinečné zariadenie na 3D skenovanie nehnuteľnosti a vaši potencionálni kupujúci sa tak môžu po vašej nehnuteľnosti dokonca "prechádzať" a to doslovne.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia