Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Realitný maklér - výber kancelárie

Ako si vybrať tú správnu realitnú kanceláriu pre spoluprácu.

Sprostredkovania predaj a prenájmu nehnuteľností - realitná činnosť, takto znie živnostenské oprávnenie, ktoré musí mať každý predajca nehnuteľností na území Slovenskej republiky. Realitné kancelárie sa stali bežnou súčasťou nášho života. Za posledné roky ich vzniklo, ako sa hovorí „Ako húb po daždi“. Máme malé regionálne kancelárie, ktoré zastrešujú len oblasť v ktorej sa nachádzajú, poprípade jednotlivé okresy a potom veľké realitné kancelárie, ktoré sú súčasťou veľkej siete kancelárií a väčšinou zastávajú osvedčenú realitnú značku zo zahraničia. Sprostredkovanie predaja a prenájmu nehnuteľností zabezpečujú v rámci realitných kancelárií realitní makléri. Práca realitného makléra spočíva v dokonalej znalosti vedomostí spojených s danou problematikou s obchodovaním s nehnuteľnosťami. K tomu by mala prislúchať aj jeho adekvátna odmena za sprostredkovanie realitného obchodu.

Spolupráca makléra s RK

Práca makléra sa vždy považovala za veľmi lukratívnu a dobre platenú prácu. Ale je to naozaj tak? Nemáte dojem, že dnes naozaj predáva nehnuteľnosti každý? Ako si máte vybrať tú správnu realitnú kanceláriu, alebo značku ak zvažujete začať svoju kariéru v realitnom biznise? V prvom rade si dobre zistite referencie o danej kancelárií skôr, ako jej pošlete ponuku na spoluprácu. Ako náhle si otvoríte ponuky realitných kancelárií na zamestnanie, zistíte, že ich je na trhu obrovské kvantum a naozaj sa predháňajú jedna pred druhou, aby získali nových spolupracovníkov. Je to tak preto, že z desiatich zaškolených maklérov a konečnom dôsledku začne pracovať jeden. Preverte si, koľko je daná realitná kancelária na realitnom trhu a napríklad, či je platcom DPH. Ak nie je, tak nedosahuje dostatočný obrat a takúto kanceláriu ani neoslovujte, pretože z toho vyplýva, že celá kancelária nepredáva mesačne ani tri nehnuteľnosti! Ďaľším dôležitým faktorom je webovú stránku - vzhľad, funkčnosť, obsah, veľkosť. Malé realitné kancelárie nemajú na veľké webové riešenia a kupujú si len prefarbený template s väčšinou slabým systémom pre maklérov. Veľké kancelárie investujú do vlastného systému, ktorý neustéle zdokonalujú v prospech maklérov a klientov. Nemenej dôležité je, v akom rozsahu klientov zastrešuje na iných webových portáloch. Opäť tie najväčšie dokážu každú nehnuteľnosť inzerovať na viac ako 100 internetových stránkach, čo zabezpečuje dostatočnú podporu danému maklérovi.

V prípade ak sa zúčastnite na pohovore, zistite si všetky podmienky spolupráce. V prvom rade dobrá realitná kancelária bude od vás požadovať iba prácu na živnostenský list, odmeňovanie je založené na províznom systéme, ktorý musí byť pevne stanovený. To znamená, že percentá sa vám budú vypočítavať zo sto percent vami dohodnutého obchodu, bez všelijakých iných odpočtov, napríklad DPH, kolkov, nákladov na kanceláriu, reklamu, sekretárku, cartrige a podobne. Ďalej vás dobrá realitná kancelária nebude zaväzovať k nezmyselným obmedzeniam, že v prípade ak spoluprácu s ňou skončíte, nemôžete rok – dva pracovať pre inú realitnú kanceláriu a v prípade tohto porušenia im musíte zaplatiť vysokú pokutu. Taktiež dobrá realitná kancelária bude od Vás požadovať zálohové poplatky spojené s absolvovaním vstupného školenia pre začiatok práce realitného makléra a v prípade ak začnete pre ňu pracovať, tak vám táto záloha bude vrátená. Nikto vám predsa neposkytne svoje pracovné postupy a vedomosti úplne zadarmo, avšak len tie najlepšie vám ich po začatí práce aj vrátia v plnej výške!

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 998 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 998)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3998 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3998 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia