Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako sa môžu mladí ľudia dopracovať k vlastnej nehnuteľnosti?

Pri dnešných vysokých cenách nehnuteľností si mnohí mladí ľudia myslia, že nemajú šancu dopracovať sa k vlastnému bývaniu, najmä ak nedisponujú značnou finančnou hotovosťou...

Ceny bytov a domov práve začínajú stagnovať, pretože všetci, ktorí chceli investovať voľné finančné prostriedky tak už v posledných mesiacoch urobili a momentálne nehnuteľnosti hľadajú najmä mladí ľudia, ktorí potrebujú reálne v nich aj bývať a tu sa stretávame s ich najväčším problémom, a tým je získať potrebný finančný obnos prostredníctvom hypotéky.
Banky už sprísnili kritéria schvaľovania hypoték a mladí ľudia pri súčasných platoch majú obrovský problém získať hypotéku v potrebnej výške. Ak chcete dať založiť banke nehnuteľnosť, ktorú práve kupujete, banka vám poskytne len určitú výšku z ceny tejto nehnuteľnosti, vyčíslenej v znaleckom posudku. Zvyšnú časť ceny nehnuteľnosti musíte dať z vlastných zdrojov a ak nemáte potrebnú finančnú hotovosť, nemáte veľa možností, ale jedna tu predsa len je.
Jedna rada pre mladých: skúste sa porozprávať s rodičmi a zamyslieť sa nad tým, či vám vedia v tejto záležitosti pomôcť napríklad tým, že vám pomôžu so zábezpekou. Ak je cena nehnuteľnosti vašich rodičov vyššia ako cena nehnuteľnosti, ktorú kupujete (povedzme, že rodičia vlastnia trojizbový byt a vy kupujete dvojizbový), skúste sa s nimi dohodnúť, že ako zábezpeku vložíte do banky nie kupovanú nehnuteľnosť, ale tú, ktorú vlastnia vaši rodičia (v tomto prípade namiesto dvojizbového bytu ten trojizbový, prípadne obe nehnuteľnosti). Je to cesta, ako sa dopracovať k vlastnej nehnuteľnosti, kým sa ešte dá.

Blížime sa k dobe, keď už to bude pre mladých nedosiahnuteľná méta a budú sa musieť uspokojiť len s bývaním v nájomných bytoch. Úroky z hypoték v bankách pomaly stúpajú, tak nepremeškajte dobu a zaistite si ešte výšku terajších úrokov čo najskôr. Ceny nehnuteľností z dlhodobého hľadiska stále rastú, preto sa vám to aj pri vyšších úrokoch vždy oplatí.

Ing. Janka
Čurillová

0948 998 848
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 321 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 321)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4321 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4321 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia