Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Investícia do nehnuteľnosti je alebo nie je dobrý krok?

Ceny nehnuteľností rastú súčasne s cenami hypotekárnych úverov. Za posledné dva roky sme zaznamenali výrazný nárast cien nehnuteľností na celom Slovenku alebo v Českej republike. Keď si to predstavíme v číslach ...

Za posledné dva roky sme zaznamenali výrazný nárast cien nehnuteľností na celom Slovenku alebo v Českej republike. Keď si to predstavíme v číslach tak nárast cien v krajských mestách v rokoch 2020 až 2021 prekročil hranicu 2000,- eur/ za m2. V tomto období sa predpokladá že do konca roka 2022 cena prekročí hranicu 3000,- eur/ za m2. Znamenalo by to nárast o 50% za posledné dva roky. Teraz si asi kladiete otázku, oplatí sa do nehnuteľností investovať? Podľa aktuálnych čísiel a prihliadnuc na historický vývoj cien nehnuteľností by sa zdalo že investícia do nehnuteľností je dobrý krok.

Väčšina nehnuteľností sa kupuje prostredníctvom hypotekárneho úveru. Podmienky schválenia sa sprísňujú, úrokové sadzby sa blížia k 3% (august 2022), čas na schválenie a vyplatenie hypotéky sa predĺžil z dvoch týždňov približne na dva mesiace. Aj to sú faktory, na ktoré treba myslieť pri investícii do nehnuteľnosti. Napriek daným direktívam, sa záujem len nepatrne zmiernil ale ceny nehnuteľností neznížil.

Pri investícii do nehnuteľnosti treba brať do úvahy kde sa daná nehnuteľnosť nachádza. Dopyt aj ceny budú odlišné v závislosti od danej oblasti. Počítajte s tým že nehnuteľnosti v krajských mestách sa predávajú rýchlejšie a ceny budú vyššie. Okresné mestá nám ponúkajú nižšie ceny ale aj nižšiu ponuku nehnuteľností. Čo sa týka dopytu po bytoch a domoch, tak ten je približne rovnaký.

K nehnuteľnostiam patria aj stavebné a rekreačné pozemky alebo záhrady. Dopyt po pozemkoch v posledných rokoch výrazne stúpol, aj napriek narastajúcim cenám stavebného materiálu, stále pretrváva stavebný "boom". Čoraz viac ľudí vyhľadáva rekreačné pozemky, záhrady a chaty, kde môžu tráviť čas aj v prípade pandemických opatrení.

Celý trend s nehnuteľnosťami má za posledné roky vzostupný charakter a podľa analytikov by mal pokračovať aj v nasledujúcom období.

Pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti, odporúčam obrátiť sa na skúsenú realitnú kanceláriu (makléra) ktorý, Vám pomôže a poradí s kúpou či predajom nehnuteľnosti. Skúsený maklér Vám preverí danú nehnuteľnosť, zabezpečí právny a finančný servis, zabezpečí znalca, dokumenty pre kataster, pomôže s prihlásením alebo odhlásením energií a vo väčšine prípadov vyjedná lepšiu cenu nehnuteľnosti. Skúsený maklér dokáže odhaliť neseriózny úmysel pri kúpe alebo predaji a tak sa vyhneme zbytočným problémom alebo finančným stratám. Pokiaľ máte nadbytočne veľa času a peňazí, viete sa pohybovať v realitnom svete, je možné si celý servis zabezpečiť aj osobne, čo ale neodporúčam! Vo vyspelom svete je úplne bežné že predávajúci aj kupujúci majú svojho osobného makléra (poradcu), ktorý za celý obchod zodpovedá a vybavuje. Niekedy aj niekoľko týždňov prejde, kým sa obchod uzavrie. Tento čas venujme radšej rodine, vlastnej práci alebo oddychu. Žijeme v modernej dobe a vďaka mobilnej alebo e-mailovej komunikácii vieme celý obchod koordinovať s maklérom (poradcom), aj z pohodlia obývačky.

Na koniec teda ostáva len otázka, (ne)oplatí sa nám investovať v tejto dobe do nehnuteľnosti?

Celý tento blog má informatívny charakter a rozhodnutie investovať do nehnuteľnosti je čiste osobitná záležitosť. Treba brať do úvahy že v prípade investovania do nehnuteľnosti sa jedná o rizikovú investíciu!

Jozef
Boženík

0948 636 900
Váš osobný realitný maklér Šaľa
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 584 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 584)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4584 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4584 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia