Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kúpa / predaj nebytového priestoru

Určiť približnú cenu bytových priestorov napríklad porovnávaním podobných ponúk je o niečo jednoduchšie, ale nebytové priestory majú svoje špecifiká a ich cena sa určuje odlišne.

Klient nás požiadal o pomoc pri určení správnej predajnej ceny pri predaji nebytového podnikateľského priestoru v Ružomberku. Určiť približnú cenu bytových priestorov napríklad porovnávaním podobných ponúk je o niečo jednoduchšie, ale nebytové priestory majú svoje špecifiká a ich cena sa určuje odlišne. Preto najprv objasním rozdiely medzi bytovým a nebytovým priestorom a pozrieme sa aj na určovanie ceny a financovanie.

Nebytové priestory sú jednoducho povedané všetky priestory, ktoré nie sú súčasťou bytu alebo spoločných priestorov v bytovom dome, a sú určené na iný účel ako bývanie. Spravidla sa jedná o priestory určené na komerčné využitie alebo parkovanie – napr. kancelárie, obchodné priestory, sklady, garáže a podobne. O konkrétnom účele užívania rozhoduje stavebný úrad a tento účel je zapísaný aj na liste vlastníctva.

Cena nebytového priestoru býva spravidla na úrovni 50-60 percent ceny bytových priestorov v rovnakej lokalite. To znamená, že pri trhovej cene bytu napr. 2 000 €/m2 môže byť cena nebytového priestoru približne 1 100 €/m2. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky u ktorých tento jednoduchý predpoklad nemusí platiť, a je to podmienené hlavne druhom nehnuteľnosti, lokalitou, dostupnosťou, určením priestoru, dopytom a podobne. Možno aj Váš prípad je špecifický.

Financovanie nebytových priestorov nie je možné hypotekárnym úverom, keďže tento priestor nie je určený na bývanie, čo býva základné podmienka na získanie takéhoto úveru. Alternatívne spôsoby financovanie môžu byť úvery stavebné, spotrebné a spotrebiteľské alebo úvery na podnikanie. Hlavný rozdiel je vo výške úrokových sadzieb, podmienkach schválenia úveru a dobe splatnosti.

Ing. Ján
Čurilla

0917 998 848
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia