Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako ušetriť na energiách?

Nesprávnym vetraním si zvyšujete náklady na vykurovanie až o 20% a znižujete kvalitu bývania tvorbou plesní, únavou z vydýchaného vzduchu...

Mám pre vás príspevok „Ako ušetriť na energiách v zime“. Nesprávnym vetraním si zvyšujete náklady na vykurovanie až o 20% a znižujete kvalitu bývania tvorbou plesní, únavou z vydýchaného vzduchu a podobne. Ako to vyriešiť veľmi jednoducho a bez zbytočných nákladov?

Všetci pozorne sledujeme veľmi nepriaznivý vývoj na trhu s energiami a čo je horšie, začíname to pociťovať aj na našich peňaženkách. Chcete si kúpiť nehnuteľnosť, ale bojíte sa či zvládnete platiť pôžičku aj energie? Môžem vás upokojiť, lebo Úrad pre reguláciu sieťových odvetví reguluje ceny energií, aby chránil domácnosti. Ceny energií kopírujú burzové ceny, preto ak bude cena na burze klesať, klesnú aj ceny energií pre domácností.

V dnešnom príspevku sa budem zaoberať úsporou energií hlavne v zimnom období. Určite poznáte situáciu ako Vás manželka, priateľka alebo aj iní členovia rodiny kritizujú za časté a pomerne dlhé vetranie v byte poprípade rodinnom dome. Ako to je správne a ekonomicky výhodné. Veľa odborníkov vám poradí rôzne, ale všetko bude smerovať takto:

  • vetrajte rýchlo ... cieľom je prísun čerstvého vzduchu a zbavenie sa vlhkosti vo vzduchu. Určite nevetrajte mikro-vetraním, lebo si schladzujete nielen vzduch, ale aj steny. Rýchlym vetraním vymeníme vzduch, ale teplom nakumulované steny neschladzujeme takmer vôbec.
  • vetrajte často ... cieľom je udržať vzduch čerstvý s blahodarným kyslíkom a s primeranou vlhkosťou.

Čo je čerstvý vzduch?

Mám pre vás jednoduché pravidlo: „choďte na prechádzku von a keď sa vrátite do bytu alebo domu zistíte, či je vzduch v interiéri čerstvý a svieži, alebo je ho potrebné vymeniť“. No a keď cítite vydýchaný až nepríjemný vzduch, okamžite vetrajte.

Čo je primeraná vlhkosť?

Určite mnohí z vás majú teplomer s vlhkomerom a keď sa vám hodnota vlhkosti blíži k 60% vlhkosti, okamžite vetrajte. Tí z vás čo nemáte vlhkomer vyskúšajte takýto pokus: 1) pred vetraním vyberte z chladničky sklenený pohár alebo inú sklenenú alebo kovovú nádobu a zapamätajte ako sa Vám po chvíľke orosí. A to isté urobte aj keď vyvetráte a porovnajte. Záver je, že pohár sa orosí len veľmi jemne, ak je vzduch čerstvý a naopak, ak je vzduch vydýchaný a vlhký, orosí sa veľa až sa začnú tvoriť kvapôčky vody.

Čo je časté vetranie?

Čím menší byt alebo dom, tým častejšie vetranie. Minimálne 2-krát denne je nevyhnutné vetrať a to spravidla ráno, keďže v noci ste vydýchali vzduch a večer pred spaním. Cez deň ste v školách a v práci, preto sa vetrať nemusí, no pokiaľ ste dnu celý deň, je vhodné vyvetrať ešte aj na obed, kedy je vonkajšia teplota počas dňa najvyššia a náklady na ohrev vymeneného vzduchu sú najnižšie počas dňa.

Prečo vetrať?

Zvýšená vlhkosť zapríčiňuje tvorbu drobných kvapôčiek vody, tzv. kondenzu na najchladnejších častiach nehnuteľnosti ako sú okná, kúty, a pod. Vlhko vsakuje aj do stien a tepelných izolácií fasád, čo výrazne znižuje tepelno-izolačné vlastnosti, tým sa zvyšujú náklady na energie.

V ďalších príspevkoch sa budem zaoberať úsporou na energiách v letných mesiacoch, pozrieme sa aj na klimatizácie, ale rád poradím aj témami, ktoré vás zaujímajú.

Ing. Ján
Čurilla

0917 998 848
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 132 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 132)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4132 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4132 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia