Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Mám byt / nehnuteľnosť pred predajom prerobiť?

Mám sa pustiť pri predaji nehnuteľnosti do rekonštrukcie, alebo mám nehnuteľnosť predávať v pôvodnom stave? Oplatí sa mi do bytu/domu pred predajom ešte investovať za účelom vyššieho zisku?

Mám sa pustiť pri predaji nehnuteľnosti do rekonštrukcie, alebo mám nehnuteľnosť predávať v pôvodnom stave? Oplatí sa mi do bytu/domu pred predajom ešte investovať za účelom vyššieho zisku?

Pôvodný stav vs. čiastočná rekonštrukcia

Mám ho zrekonštruovať alebo predať v pôvodnom stave, najčastejšia otázka našich klientov. A naša rada? Je to individuálne. Treba sa na to pozrieť z pohľadu kupujúceho. V prípade, že máte pôvodný stav bytu, tak doporučujeme nehnuteľnosť hlavne vypratať. Nehnuteľnosť musí pôsobiť hlavne priestrannejšie, predsa len, o tie "haraburdy", nebude mať určite nikto záujem a len vizuálne znižujú cenu nehnuteľnosti. Každý jeden záujemca si je vedomý, že pokiaľ sa do takéhoto bytu nasťahuje, bude musieť investovať veľa financií, aby bola daná nehnuteľnosť obývateľná. Preto, ak sa rozhodne pre variant - prerábka, prídu to poväčšine ako vyhodené peniaze, ktoré cenu nehnuteľnosti citeľne nezvýšia (pôvodná cena + náklady + čas = minimálny rozdiel, alebo až žiaden). Ale ak, predávate obývateľný byt alebo čiastočne rekonštruovaný, tak ho určite doporučujeme "doladiť". Vypratať veľmi starý nábytok, vymaľovať, opraviť viditeľné vady (obité rohy, popukané steny, ošúchané zárubne, obité dvere...), v lepšom prípade vymeniť plávajúcu podľahu (nízka investícia, ktorá úplne zmení atmosféru bytu), kúpiť nové žalúzie, namontovať garníže a záclony, prípadne dokúpiť lacný efektný nábytok a následne štýlovo naaranžovať (tzv. homestaging, s čím vám pomôže skúsený realitný maklér). Investícia, ktorá vás bude stáť okolo 2.500€ dokážete spraviť rozdiel v cene aj štvornásobný, oproti vloženým prostriedkom.

Úplná rekonštrukcia

Čo sa týka úplnej rekonštrukcie, tak tú pri vašej nehnuteľnosti vôbec neodporúčame. Prečo? Pretože nikdy sa vám vložené peniaze, čas a nervy nevrátia tak, že by ste zarobili viac, ako ste do toho vložili - cena, za ktorú by ste byt predali v pôvodnom stave + náklady na prerábku. Dnešné stavebné práce sú veľmi drahé a zároveň rozdiel ceny bytov, nie je až taký veľký ako to, koľko do kompletnej "prerábky" musíte investovať. Treba brať zreteľ na potreby klienta, nakoľko tá vaša rekonštrukcia sa mu nemusí až tak páčiť, pretože pre neho je vysnívaná práve tmavá kúpeľňa a zelená kuchyňa a vy ste ju spravili opačne.

A ako je potom možné, že existujú firmy, ktoré sa s kupovaním starých bytov živia a prerábajú ich? Jednoducho, niekto im taký byt ako máte vy predal o 15% lacnejšie, lebo potreboval súrne peniaze a daná firma má navyše svojich "pracovníkov", ktorí byt zrekonštruujú za oveľa nižšie náklady, ako si ich nájdete vy. Preto, púšťať sa do úplnej rekonštrukcie v žiadnom prípade neodporúčame, iba ak by ste chceli prerobiť a ešte aj stratiť nervy.

Na záver

Ak predávate nehnuteľnosť, nechajte prerábku na nového majiteľa, maximálne ju vizuálne "zveľaďte" a nezabúdajte, prvý dojem predáva. Ale, to už nechajte na rady profesionálneho realitného makléra, ktorý by vám mal na takéto otázky vedieť odpovedať.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 584 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 584)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4584 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4584 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia