Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Odstúpenie od zmluvy pre nesplnené podmienky

Ako máme postupovať, ak developer nesplnil podmienky zmluvy o budúcej zmluvy na prevzatie pozemku. Máme stavať na pozemku, ktorý nie je v našom vlastníctve? Aké sú možnosti?
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň, chcela by som vás požiadať o radu. Rozhodli sme sa kúpiť pozemok v developerskom projekte na východe Slovenska. Podpísali sme zmluvu o budúcej zmluve, kde sa developer zaviazal vybudovať prístupovú cestu a inžinierske siete k pozemkom. Zaplatili sme zálohovú platbu a do zmluvy o budúcej zmluvy sme dali termín, kedy má developer odovzdať pozemok aj s prístupovou cestou. Developer sa však neozýval a po kontaktovaní sme dostali odpoveď, že inžinierske siete sú v procese kolaudácie, ale cesta bude postavená ak koncom nasledujúceho roka (zdôvodnené použitými ťažkými mechanizmami pri výstavbe rodinných domov). V zmluve máme možnosť odstúpiť od zmluvy v prípade, ak developer nedodrží termín. Je postup developera správny a je rozumné začať stavbu na pozemku, ktorý nie je v našom vlastníctve (len zmluva o budúcej zmluve)?

NAŠA RADA:

Dobrý deň,
v takomto prípade by som riešil celú vec s právnikom a v prípade ak boli porušené Vaše spotrebiteľské práva zo strany developera a nedodržané dohodnuté zmluvné podmienky v zmluve o diele (alebo v zmluve o budúcej kúpnej zmluve) a vy už nemáte záujem pre jeho neserióznosť pozemok kupovať, tak žiadajte o vrátenie celej rezervačnej zálohy písomnou formou (doporučený list poštou). Ak Vám ju do vami stanoveného termínu nevráti, riešte vrátenie súdnou cestou (iná možnosť nie je). Často sa množia prípady podvodov a sľubov, ktoré developeri dajú a po podpísaní zmluvy nesplnia. Občas sa stane, že občania začnú stavať bez príjazdovej asfaltovej cesty, či všetkých inžinierskych sietí a po odkúpení všetkých pozemkov je daná firma následne zrušená (a tým pádom na cestu sa budete musieť skladať vy). Preto je vždy veľmi otázne, či kupovať niečo, čo ešte nie je vo finálnej podobe (aj keď lacnejšie). Je to vždy v podstate kúpa "mačky vo vreci" a je len na vás, či danej firme dôverujete, alebo nie.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia