Odstúpenie od zmluvy pre nesplnené podmienky

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, chcela by som vás požiadať o radu. Rozhodli sme sa kúpiť pozemok v developerskom projekte na východe Slovenska. Podpísali sme zmluvu o budúcej zmluve, kde sa developer zaviazal vybudovať prístupovú cestu a inžinierske siete k pozemkom. Zaplatili sme zálohovú platbu a do zmluvy o budúcej zmluvy sme dali termín, kedy má developer odovzdať pozemok aj s prístupovou cestou. Developer sa však neozýval a po kontaktovaní sme dostali odpoveď, že inžinierske siete sú v procese kolaudácie, ale cesta bude postavená ak koncom nasledujúceho roka (zdôvodnené použitými ťažkými mechanizmami pri výstavbe rodinných domov). V zmluve máme možnosť odstúpiť od zmluvy v prípade, ak developer nedodrží termín. Je postup developera správny a je rozumné začať stavbu na pozemku, ktorý nie je v našom vlastníctve (len zmluva o budúcej zmluve)?

NAŠA RADA:

Dobrý deň,
v takomto prípade by som riešil celú vec s právnikom a v prípade ak boli porušené Vaše spotrebiteľské práva zo strany developera a nedodržané dohodnuté zmluvné podmienky v zmluve o diele (alebo v zmluve o budúcej kúpnej zmluve) a vy už nemáte záujem pre jeho neserióznosť pozemok kupovať, tak žiadajte o vrátenie celej rezervačnej zálohy písomnou formou (doporučený list poštou). Ak Vám ju do vami stanoveného termínu nevráti, riešte vrátenie súdnou cestou (iná možnosť nie je). Často sa množia prípady podvodov a sľubov, ktoré developeri dajú a po podpísaní zmluvy nesplnia. Občas sa stane, že občania začnú stavať bez príjazdovej asfaltovej cesty, či všetkých inžinierskych sietí a po odkúpení všetkých pozemkov je daná firma následne zrušená (a tým pádom na cestu sa budete musieť skladať vy). Preto je vždy veľmi otázne, či kupovať niečo, čo ešte nie je vo finálnej podobe (aj keď lacnejšie). Je to vždy v podstate kúpa "mačky vo vreci" a je len na vás, či danej firme dôverujete, alebo nie.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia