Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Čo Vám hrozí ak obídete realitnú kanceláriu v obchode...

Zmluvy, ktoré sa podpisujú sú garantované právnikom a nikoho nezvýhodňujú, kryjú obe strany rovnako...

V doterajšej mojej realitnej praxi, makléra som sa veľakrát stretol s ponukami zo strany klientov, aby sme urobili obchod mimo realitnej kancelárie, ktorú som zastupoval. Samozrejme, že som na niečo také nikdy nepristúpil z jediného dôvodu, že som chcel v realitnom biznise pracovať aj naďalej a nikdy by mi to nestálo za jeden podvodný obchod voči realitnej kancelárií, v ktorej som pracoval. Zastávam názor, že za informácie z realitného obchodu a do sprostredkovanie predaja alebo prenájmu nehnuteľností, realitná kancelária vynaložila všetko svoje možné úsilie a peniaze, aby v konečnom dôsledku zoznámila majiteľa nehnuteľnosti s kupujúcim. A práve preto sa mi to voči nej nikdy nezdalo fér. Ale čo sa stane, ak sa predávajúci a kupujúci spolu dohodnú mimo realitnú kanceláriu? Ak k ich dohode došlo bez sprostredkovania zo strany realitnej kancelári je to v poriadku. Ale ak obchod sprostredkovala realitná kancelária a zoznámila kupujúceho s predávajúcim, tak zo zákona realitnej kancelárií, ako sprostredkovateľovi vzniká nárok na províziu a to aj z toho dôvodu, že obstarala pre záujemcu príležitosť uzavrieť s treťou osobou zmluvu s určitým obsahom a to už obstaraním tejto príležitosti.

V praxi to vyzerá nasledovne, uvediem príklad. Záujemca o kúpu nehnuteľnosti nájde nehnuteľnosť, o ktorú prejaví záujem v realitnej kancelárií a požiada makléra o jej obhliadku. Tento ju následne sprostredkuje. Maklér dá podpísať predávajúcim a kupujúcim doklad o obhliadke nehnuteľnosti a nehnuteľnosť ukáže. Následne po obhliadke navštívi záujemca o kúpu predávajúceho a navrhne mu, že nehnuteľnosť od neho kúpi, ale za predpokladu ak nebude musieť realitnej kancelárií zaplatiť províziu z predaja. Tento v najivnosti, že veď sa nič nemôže stať a realitná kancelária to nezistí na tieto podmienky pristúpi.

Čo sa Vám však naozaj môže stať ? Každý dobrý maklér si je vedomý, že nepracuje zadarmo a verte mi, že má rôzne prostriedky na to, aby na súde dokázal, že majiteľ nehnuteľnosti, ktorému realitná kancelária nehnuteľnosť predávala, ju pripravil o ušlý zisk, ktorý práve od predávajúceho bude vymáhať. Záujemca o kúpu sa môže usmievať ako dobre pochodil, pretože jeho sa to už netýka. Je všeobecne známe, že realitná kancelária si dáva svoju províziu nad predajnú cenu majiteľa nehnuteľnosti. Preto pokutu v prípade, ak súd realitná kancelária vyhrá, bude predávajúci platiť práve z tejto predajnej ceny, ktorú za predaj získal. A to nehovoríme o možných podvodoch, ktoré pri uzatváraní obchodu mimo realitnú kanceláriu hrozia. Realitná kancelária je neutrálna strana, v ktorej makléri majú skúsenosti s obchodom. Zmluvy, ktoré sa podpisujú sú garantované právnikom a nikoho nezvýhodňujú, kryjú obe strany rovnako. Treba si ale aj uvedomiť jedno, za všetky služby sa v dnešnom svete platí a nič nie je zadarmo. V konečnom dôsledku pri predaji nehnuteľnosti cez realitnú kanceláriu jej majiteľ nič nestratí a ním požadovanú sumu aj od kupujúceho dostane.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 584 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 584)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4584 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4584 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia