Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Exkluzívna realita v realitách

Istá miera záväzku však vie byť k prospechu. Jeden vhodne vybraný a exkluzivitou motivovaný maklér určite vloží do predaja nehnuteľnosti viac ako...

Existujú slová používané pri predaji, ktoré ako zákazníci priamo milujeme počuť. Jedným z nich je aj slovo EXKLUZÍVNY. Každý chceme byť ten o koho sa ľudia zaujímajú a byť pre každého jednička. Priateľku chceme pozvať na exkluzívnu večeru, ako exkluzívny klient banky chceme mať výhodnejší úrok, v obchode chceme aby sa exkluzívne venovali iba nám...a príde čas na predaj našej nehnuteľnosti samozrejme EXKLUZÍVNE a tu zrazu začíname váhať, pretože význam slova EXKLUZÍVNY v tomto prípade znamená pre nás záväzok. A my žijeme v dobe, ktorá nepraje záväzkom. Už aj mobilní operátori nám ponúkajú paušály bez viazanosti, povinné zmluvné poistenie svojho auta môžeme meniť niekoľko krát do roka, sťahujeme sa za zamestnaním a častejšie meníme bývanie...Je to asi prirodzené s ohľadom na to, ako rýchlo sa svet okolo nás mení a je na mieste byť opatrný, obzvlášť pri tak významnom obchode, ako je predaj nehnuteľnosti. Istá miera záväzku však vie byť k prospechu. Jeden vhodne vybraný a exkluzivitou motivovaný maklér určite vloží do predaja nehnuteľnosti viac ako tucet náhodne sa zúčastňujúcich neexkluzívnych maklérov. A ako ho spoznáme? Položme mu zopár otázok.

PREČO SI MYSLÍTE, ŽE JE MOJA NEHNUTEĽNOSŤ VHODNÁ NA EXKLUZÍVNY PREDAJ?

Úprimne si treba povedať, že nie každá nehnuteľnosť je vhodná na exkluzívny predaj. Ak to maklér myslí s exkluzivitou vážne a neloví len kapre z rybníka konkurencii, musí vedieť na túto otázku promptne odpovedať. Pre makléra je exkluzivita určitým spôsobom aj slučka na krk, lebo vie, že predávajúci bude od neho čakať rýchly predaj. Paľba výčitiek od predávajúceho nie je nič príjemné. Preto si vážte makléra ktorý nepchá predávajúcemu na podpis exkluzívnu zmluvu za každých podmienok. Neprofesionalita maklérov sa totiž často prejavuje práve plošným, bezhlavým „plnením plánu“ náboru exkluzívnych nehnuteľností „lebo to chce šéfstvo“. Zisťujte si teda reálne dôvody navrhovaného exkluzívneho predaja – vyhnete sa nepríjemnostiam s „nečinným“ maklérom.

KOĽKO UZATVÁRATE EXKLUZÍVNYCH ZMLÚV V POMERE K NEEXKLUZÍVNYM?

Ak maklér vyrukuje s tým, že exkluzívnych zmlúv uzatvoril neúrekom a preto sa nemáte čoho obávať, rýchlo sa s ním rozlúčte. Je pravdou, že existujú realitné kancelárie pracujúce výlučne v režime exkluzívnych zmlúv (bežnejšie sú v zahraničí). Tieto kancelárie si ale ponuky dôsledne vyberajú. Maklér pracujúci na tomto princípe má možno 5-6 exkluzívne zazmluvnených ponúk a dosť. Viac by totiž logicky s ohľadom na objem a požadovanú kvalitu poskytovaných služieb (viď. vyššie) ani nestihol obhospodáriť. Ak má maklér v portfóliu 80 nehnuteľností a tvrdí vám, že ide o exkluzívne zmluvy, je to buď klamstvo alebo v horšom prípade ani len netuší, ako sa má takáto nehnuteľnosť predávať. V podstate nerobí medzi exkluzívnym a neexkluzívnym predajom rozdiel.

KOĽKO A AKÝCH PREDAJOV STE MAL V NEDÁVNEJ MINULOSTI A KDE MÔŽEM ZÍSKAŤ REFERENCIE NA KANCELÁRIU A KONKRÉTNE NA VÁS?

Referencie sú tým pravým orechovým na základe čoho by ste si mali makléra a kanceláriu vyberať. Nie podľa reklamy, veľkosti, chválenkárskych rečí o najväčšej, najsvetovejšej a neviem akej geniálnej firme. Rozlišujete najskôr realitnú kanceláriu a následne konkrétneho makléra v nej. Makléri sú spravidla živnostníci a intenzita či kvalita ich práce môže byť rôzna. Referencie si získavajte aj samostatne zo svojho okolia. Táto otázka je ale „povinná jazda“ predávajúceho. Maklér musí „vysypať“ mená a kontakty na ktoré sa môžete obrátiť.

NEMIEŠAJTE HRUŠKY S JABLKAMI

Na záver ešte jedna vážna vec. Ak už máte uzatvorenú neexkluzívnu zmluvu, nie je možné uzatvoriť v jej účinnosti exkluzívnu zmluvu. Resp. možné to je, ale nebudete vedieť plniť obe naraz lebo si vo svojej podstate odporujú. Môže sa stať, že nastane situácia, kedy budú mať obe kancelárie v jednom čase kupujúceho na váš dom. Predajom domu logicky porušíte váš záväzok k jednej z dvoch kancelárií. Tu hrozí napr. požiadavka na náhradu škody alebo plnenie zo zmluvnej pokuty. Preto je dôležité mať uzatvorenú len jednu exkluzívnu zmluvu alebo viac neexkluzívnych v jednom čase. Nenechajte sa vyviesť z miery, keď bude po vás maklér - špekulant chcieť, aby ste ihneď podpísal exkluzívnu zmluvu s ním a ostatné nevýhradné jednoducho následne zrušil. Možné to je totiž často až uplynutím výpovednej lehoty.

Všetky výhody exkluzívnej zmluvy pri predaji vašej nehnuteľnosti si môžete pozrieť aj tu: Výhody výhradnej/exkuzívnej zmluvy.

Ing. Andrea
Šimončíková

0911 505 484
Váš osobný realitný maklér Banská Bystrica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia