Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako predať svoju nehnuteľnosť čo najlepšie

Výhody/nevýhody spolupráce s realitnou kanceláriou...

Mnohí z nás sa skôr či neskôr ocitnú v situácii, kedy chcú, alebo potrebujú predať nehnuteľnosť. Tých predávajúcich vlastníkov nehnuteľností, ktorí sa v tejto problematike dobre vyznajú od „A“ po „Z“, je iba malé percento. Pričom pod „A“ mám na mysli už samotné rozhodnutie majiteľa, že nehnuteľnosť chce predať, a pod „Z“ je zase samotný realizovaný prepis na katastri. Čo všetko je medzi tým, mnohí ani netušia. Častokrát si iba myslia, že to zvládnu sami, a že RK nepotrebujú. Potom sú často sklamaní s realitou.

Pod „realitnou kanceláriou“ však myslím skutočnú serióznu RK, ktorá bezpečne prevedie predávajúceho, prípadne kupujúceho celým realitným obchodom od začiatku až do konca.

Z celého realitného obchodu upriamim najprv pozornosť na tú časť, ktorej hovoríme inzercia, alebo hľadanie kupujúceho. Ak sa už vlastník nehnuteľnosti rozhodol, že túto nehnuteľnosť chce predať, tak obvykle si urobí nejaký prieskum. Poradí sa so známymi, pozrie si na internete podobné nehnuteľnosti, najlepšie v tej istej, alebo podobnej lokalite, prípadne sa poradí s nejakým maklérom RK, ktorého pozná, tí predvídavejší si dajú urobiť súdnoznalecký posudok, a podobne.

Potom nadíde čas rozhodnutia. Veľká väčšina vlastníkov pri prieskume príde na to, že RK v podstate ani nepotrebujú. Veď inzerát si vedia napísať aj sami, kúpnu zmluvu si stiahnu z internetu, a tých pár Eur po podpísaní kúpnej zmluvy radi zaplatia. Niektorí sa ale rozhodnú zapojiť do inzercie aj jednu, alebo viaceré realitné kancelárie, ale tak, aby nestratili možnosť si to inzerovať aj sami.

Len veľmi malá časť z týchto predávajúcich si vie reálne uvedomiť, aké výhody im prináša exkluzívna zmluva s jedinou realitnou kanceláriou. A to je tá sizyfovská práca, ktorú sa snažím vždy vysvetliť všetkým predávajúcim, prečo by mali uzavrieť exkluzivitu so serióznou RK. Ja osobne sa vždy na začiatku snažím zistiť, ako rýchlo potrebuje predávajúci svoju nehnuteľnosť predať. Ak predajca nie je pod časovým tlakom, tak exkluzivita je pre neho to najvýhodnejšie, čo môže urobiť. A ak je aj napriek tomu príliš opatrný, kľudne mu navrhnem exkluzivitu na 1 mesiac, z čoho sú potom mnohí prekvapení a uľahčuje im to ich rozhodnutie. Samozrejme, že stále bude určitá skupina ľudí, pre ktorých je realitný maklér iba príživník, darmožráč a parazit. Už aj s takýmito názormi som sa stretol u predávajúcich v súkromnej inzercii, kedy sa snažili vysvetliť, prečo RK NEVOLAŤ!!!!!!

Pre tých ostatných má exkluzívna zmluva s jedinou RK viacero výhod! Tou najdôležitejšou je mať vlastnú nehnuteľnosť, a najmä jej cenu za ktorú sa predáva, pod vlastnou kontrolou! Toto pri inzercii vo viacerých RK nie je možné. Často krát som sa stretol s cenou, ktorú majiteľ požadoval, za podhodnotenú, a navrhol som pre neho cenu vyššiu! Vtedy sú potom majitelia šokovaní mojim návrhom, a obvykle už potom veľmi pozorne počúvajú, čo im ďalej hovorím. Pretože ak predávajúci neuzavrú s RK exkluzívnu zmluvu, tak sa ani nikdy nedozvedia, že svoju nehnuteľnosť mohli predať aj drahšie.
Druhou nemenej dôležitou výhodou je to, že nehnuteľnosť sa bude inzerovať na úplne inej úrovni, ako by si to predávajúci robili sami. Seriózna RK má inzerciu na minimálne 100 webových portáloch. Halo reality ju má na vyše 200! Podstatné je to, že inzerát je na všetkých stránkach trvale až do vymazania. A navyše sa exkluzívne nehnuteľnosti TOP-ujú, to znamená sú stále na očiach! A preto je pre predávajúceho veľmi dôležité si pozorne vybrať, s ktorou RK ísť do exkluzívnej zmluvy!
Treťou výhodou je, že predávajúci ušetrí veľa času na obhliadkach nehnuteľností. Toto si mnohí predávajúci bez exkluzivity s jedinou RK uvedomia až vtedy, keď niekoľko dní za sebou niekoľkokrát za deň musia absolvovať obhliadky svojej nehnuteľnosti a vždy s inou RK.
Nemenej dôležitou výhodou je aj to, že na obhliadku prídu overení klienti, ktorí už majú vyriešené financovanie a neprišli si iba nehnuteľnosť „popozerať“.
No a samozrejmosťou je prevedenie celým realitným obchodom od „A“ po „Z“ samotným realitným maklérom.

Toto sú najzákladnejšie výhody pri uzatvorení exkluzívnej zmluvy s jedinou RK. V ďalšom článku sa budem venovať situácii, že čo sa väčšinou stane, keď predávajúci poskytne inzerciu svojej nehnuteľnosti viacerým RK. Všetkým predávajúcim prajem veľa úspechov pri predaji svojej nehnuteľnosti, nech už si zvolia akúkoľvek cestu!

Ing. Štefan
Páll

0911 750 107
Manažér pobočky Prešov
Váš osobný realitný maklér Prešov, Košice
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia