Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Hypotekárny úver - na čo si dať pozor

Ako si správne vybrať banku na hypotéku...

Ak nefinancujete kúpu nehnuteľnosti z vlastných zdrojov, čo je v súčasnej dobe pomerne málo vídané, na uhradenie kúpnej ceny je najlepšie využiť hypotekárny úver. Klasický hypotekárny úver je úver zabezpečený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti a to aj rozostavenej s dobou splatnosti najmenej 4 a najviac 30 rokov. Hypotekárny úver je možné použiť na nadobudnutie tuzemskej nehnuteľnosti alebo jej časti a to kúpou, zámenou (s prípadným doplatením), vysporiadaním bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode alebo pri zrušení bezpodielového spoluvlastníctva manželov, dedičským vyrovnaním, výstavbu alebo zmenu dokončených stavieb (napr. nadstavba rodinného domu), údržbu nehnuteľnosti (rekonštrukcia alebo modernizácia), splatenie už poskytnutého úveru – refinancovanie. Hypotekárne úvery poskytujú na Slovensku takmer všetky väčšie banky. Napriek tomu, že proces vybavovania úveru v jednotlivých bankách má čiastočné odlišnosti, môžeme ich rozdeliť do jednotlivých fáz - posúdenie klienta a jeho schopnosti splácať úver ( bonita), podanie žiadosti a schválenie úveru, podpis zmlúv, čerpanie úveru.

Čo si máme všímať pri vybavovaní úveru?

Bankové poplatky

Banky sa v priebehu roka najčastejšie na jar a jeseň predbiehajú v kampaniach, kde ponúkajú hypotekárne úvery za čo najnižšie úrokové sadzby. Existuje mylná predstava, že ak má banková inštitúcia najnižšiu úrokovú sadzu, aj celkový úver bude najvýhodnejší. V niektorých bankách si nízku úrokovú sadzbu kompenzujú v poplatkoch. Málokto pri podpise zmluvy číta zmluvné podmienky kde sú uvedené sadzby jednotlivých poplatkov. Poplatky sú v jednotlivých bankách rôzne a preto si uvedieme len tie najčastejšie: poplatok za poskytnutie úveru, poplatok za vedenie úverového účtu, poplatok za upomienku, poplatok za zmenu v úverovej zmluve, poplatok za predčasné splatenie úveru, poplatok za mimoriadnu splátku mimo stanovených podmienok, poplatok za nevyčerpanie úveru a mnohé iné ...

Úrokové sadzby

Výška úrokovej sadzby je vždy individuálna a ovplyvňujú ju mnohé faktory najmä na strane žiadateľa. Vo všeobecnosti platí, že čím je klient viac bonitný, tým získa úver za výhodnejších podmienok. Banky sú v jednotlivých prípadoch ochotné, ak si chcú klienta získať, pristúpiť aj na výhodnejšie podmienky, aké sú uverejňované v jednotlivých kampaniach.

Poistenie úveru

Pri hypotekárnom úvere je základnou podmienkou aj poistenie nehnuteľnosti a vinkulácia poistenia v prospech banky. Sú dve možnosti. Buď využijete ponuku a necháte nehnuteľnosť poistiť priamo v banke, čím Vám banka zníži výslednú úrokovú sadzbu úveru a odpadne Vám papierovanie navyše alebo si nehnuteľnosť poistíte v poisťovni podľa vlastného výberu a pravdepodobne aj lacnejšie. Niektoré banky žiadajú od klienta uzatvorenie životných poistiek. To môže úver podstatne predražiť.

Fixácia úrokovej sadzby

Úrokové sadzby sú v bankách fixované. Najčastejšie sa využíva fixácia na 3-5 rokov. Počas tejto doby banka nemôže meniť výšku úroku. Pred ukončením doby fixácie musí banka informovať klienta o zmene úrokovej sadzby. Tu je priestor na vyjednávanie o výške úrokovej sadzby. Ak sa Vám ponuka banky nepáči, môžete úver refinancovať v inej banke. Týmto môžete ušetriť nemalé finančné prostriedky.

Banke neklamte

Každá banka si klienta preverí. Preto všetky údaje uvedené v žiadosti musia byť pravdivé. Na preverenie klienta banky využívajú rôzne zdroje napr. bankový register, Sociálnu poisťovňu a iné. Ak banka zistí, že ste mali v minulosti problémy so splácaním akejkoľvek pohľadávky, ktorá je uvedená v záznamoch, môže to viesť až k zamietnutiu žiadosti o úver.

Dobrá rada na záver

Ak si sami neviete poradiť s výberom tej správnej banky, obráťte sa na nás. Spolupracujeme s najlepšími sprostredkovateľskými spoločnosťami, ktoré Vám pomôžu pri výbere tej správnej hypotéky.

Ing. Margita
Agh

0905 363 590
Váš osobný realitný maklér Dunajská Streda
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia