Podpis kúpnych zmlúv

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň, kupujem byt financovaný rezervačným poplatkom + vlastné zdroje + hypotekárny úver. Môj maklér mi spomínal, že po podpise kúpnej zmluvy ostanú originály uschované u neho, resp. u právnika do uhradenia celej sumy. Následne sa zanesú na kataster. Je bežná prax, aby som po podpise a časti úhrady nemal žiaden dokument / podpísanú kúpnu zmluvu?

NAŠA RADA:

Po podpise kúpnej zmluvy trvajte na tom, aby vám maklér dal jeden originál zmluvy aj s overenými podpismi predávajúcich. Kúpne zmluvy nie sú jeho majetkom. V kúpnej zmluve musí byť uvedené, koľko a komu ide originálov zmluvy. Maklérovi zostávajú len zmluvy dve pre kataster a jednu pre realitnú kanceláriu. Je to váš doklad, že nehnuteľnosť kupujete a na základe kúpnej zmluvy aj uhradíte kúpnu cenu predávajúcemu.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia