Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Prečo sa rozhodnúť pre kúpu staršej nehnuteľnosti v pôvodnom stave

Aké sú výhody kúpy staršej nehnuteľnosti v pôvodnom stave? Oplatí sa takú nehnuteľnosť kupovať a na čo treba myslieť?

Nové nehnuteľnosti majú množstvo výhod – ponúkajú moderné a funkčné bývanie, zodpovedajú aktuálnym trendom, spĺňajú všetky kritéria, ktoré si klienti na nehnuteľnosť vopred stanovili no i napriek tomu sa niektorí nevedia pre kúpu novej nehnuteľnosti rozhodnúť. Kúpa nehnuteľnosti nie je totiž vždy len záležitosťou rozumu, okrem hlavy do nej často vstupuje aj srdce.

Tu sú niektoré dôvody, prečo by ste mali zvážiť aj kúpu staršej nehnuteľnosti v pôvodnom stave:

Architektúra a charakter nehnuteľnosti

Staršie byty a domy v sebe nesú architektonické črty svojej doby, majú špecifický, nenapodobiteľný charakter, ktorý je možné zachovať a podčiarknúť citlivou rekonštrukciou.

Lokalita

Mnohé staršie nehnuteľnosti sa nachádzajú v zaujímavých lokalitách s už existujúcou infraštruktúrou a dobrou občianskou vybavenosťou. Len málokedy nájdete novostavbu alebo vhodný pozemok na výstavbu v top zabývaných lokalitách, či už ide o širšie centrá, alebo oblasti IBV.

Pozemok a záhrada

Staršie rodinné domy mávajú podstatne širšie a väčšie pozemky a záhrady, ako je tomu dnes, čo zapríčinili hlavne vysoké ceny pozemkov. Navyše v starších záhradách možno nájsť stromy a dreviny, ktoré hodnotu nadobudli práve vďaka svojmu veku, čo by pri novostavbe trvalo desiatky rokov.

Možnosť realizovať svoje predstavy

Spojenie pôvodnej architektúry a realizácia vlastných predstáv môže priniesť originálny výsledok nielen po dizajnovej ale aj po funkčnej stránke nehnuteľnosti. Vysoké stropy, drevené podlahy, originálne okná .... to všetko sú nenapodobiteľné prvky, ktoré len ťažko nájdeme v novostavbách.

Konštrukcia domu

Staršie rodinné domy mávajú zväčša pevnejšie základy a konštrukciu. Vzhľadom na vek stavby je dom už „sadnutý“ čo môže eliminovať praskliny do budúcna, ktoré sa v novostavbách pri „sadaní“ stavby bežne objavujú.

Úspora času

Pri prerábke staršej nehnuteľnosti nemusí byť potrebné vybavovať všetky povolenia tak, ako pri stavbe nového domu. Práve toto ušetrí nielen finančné prostriedky, ale hlavne čas, ktorý je potrebný pre udelenie povolení k výstavbe jednotlivými inštitúciami.

Cena nehnuteľnosti

Práve cena nehnuteľnosti môže byť jeden z hlavných faktorov kúpy. Vstupná investícia pri staršej nehnuteľnosti býva spravidla nižšia. Ak viete na začiatku dočasne akceptovať nižší štandard bývania, môžte kúpou získať vlastné bývanie a pustiť sa do rekonštrukcie neskôr či po častiach, keď na to budete mať dostatočný objem finančných prostriedkov. Následnú rekonštrukciu tak prispôsobíte vaším finančným možnostiam s menším časovým stresom. Počas plánovania svojej rekonštrukcie budete mať dostatočný priestor na zváženie či prerábku zvládnete svojpomocne, alebo prostredníctvom stavebných firiem.

Kúpa staršej nehnuteľnosti v pôvodnom stave je rozhodnutím, ktoré v sebe kombinuje mnoho faktorov od zmyslu pre realizáciu vlastných predstáv, lokality, pôvodnej architektúry domu, ale hlavne ohľad na finančné možnosti. Práve finančné možnosti je pred kúpou staršej nehnuteľnosti potrebné dôkladne zvážiť, vzhľadom na jej stav a náklady spojené s jej renováciou.

Ing. Andrea
Repová

0948 081 280
Manažér pobočky Partizánske
Váš osobný realitný maklér Partizánske, Topoľčany, Prievidza
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia