Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Drevo v interiéri - kúpeľňa s prírodnými materiálmi

Aký druh dreva je vhodný na použitie v kúpeľni? Je treba špeciálnu starostlivosť a s čím môžeme drevo kombinovať?

Drevo je v interiéri bytov, rodinných domov, či chalúp veľmi obľúbený a často využívaný dekor. Použitie dreva a drevených prvkov vo vlhkom či mokrom prostredí má však svoje špecifické podmienky, ktoré treba dodržiavať. Nezabúdajte však na zásadu, že menej je často viac.

Drevo vyzerá pekne samostatne, ale aj v kombinácii s keramikou, kameňom (mramor, žula), sklom, betónom a so zlatými, mosadznými a medenými doplnkami. Drevené prvky pôsobia v dizajne bytu či rodinného domu príjemne a ukľudňujúco. Dodávajú priestoru pocit harmónie a relaxu. V kúpeľni vynikne drevo aj ako obkladový materiál alebo na podlahe, čo je trend posledných rokov. Nekombinujte však viacero rôznych druhov drevín a štruktúr, nepôsobí to pekne a zmenšuje sa opticky priestor. Je dôležité si vybrať vhodnú kombináciu, pri ktorej vynikne krása a charakter dreva.

Prečo nie je drevo v kúpeľni stále bežné?

Veľa ľudí má obavy zo správania sa dreva vo vlhkom prostredí. Je preto logické, že nie všetky druhy drevín sú vhodné pre využitie do vlhkého prostredia. Najvhodnejšie sú dreviny s vysokou hustotou, sú totiž odolnejšie pri dlhodobom pôsobení vlhkosti a vody. Ďalším mínusom je určite aj vyššia cena najmä tých exotických drevín.

Aké druhy drevín sú vhodné?

Najviac vhodné sú exotické druhy ako teak, merbau, wenge, ipe, jatoba, massarandub, alebo bambus (cena je ale výrazne vyššia). Sú veľmi tvrdé a prirodzene olejnaté, dobre odolajú vode a to dokonca aj bez impregnácie.

Z našich slovenských drevín sú vhodné dub, buk, agát, orech či javor, ktoré si však vyžadujú špeciálnu úpravu tlakovou impregnáciou, lakovaním alebo prípadne úprava povrchu špeciálnym olejom (takáto úprava je pre vlhké prostredie nevyhnutná).

Drevená dýha ako alternatíva

V kúpeľni sa často ako alternatíva k prírodnému drevu používa drevená dýha, ktorá je skoro na nerozoznanie od masívu. Je nalepená na MDF doske alebo aj HDF doske (sú tvrdšie, hustejšie a ťažšie). Tá si zachováva rozmerovú stálosť pri pôsobení vlhkého vzduchu či vody. Môžete ju použiť dokonca na obklad vane - povrch musí byť ošetrený špeciálnym lakom.

Ošetrenie dreva

Väčšina drevín je antibakteriálna, ľahko ale podľahne plesniam a hubám. Kúpeľňa vo vašej nehnuteľnosti je ideálne miesto na ich premnoženie. Preto je drevo nutné ošetriť aj antimykotickými prípravkami. Riadne neošetrené drevo vám začne hniť, praskať, skrúti sa a mení farbu. Nábytok treba dokonca ošetrovať aj dvakrát ročne a drevo, ktoré je vystavené vode, kľudne každé tri mesiace.

Pri správnej starostlivosti máte istotu, že drevo vydrží krásne dlhé roky a váš interiér nehnuteľnosti bude útulný už na prvý pohľad.

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 838 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 838)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4838 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4838 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia