Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Výkup nehnuteľností, peniaze ihneď...

Odkúpime vašu nehnuteľnosť za najlepšiu cenu. A ako je to naozaj s výkupom nehnuteľností a oplatí sa to? Prečo uprednostniť klasický predaj pred výkupom?

Odkúpime vašu nehnuteľnosť

S inzerátmi, reklamou a dokonca aj lístočkami v schránkach typu, "Odkúpime vašu nehnuteľnosť", "Výkup bytov, domov, pozemkov za najlepšie ceny", "Výkup do 24 hodín", "Rýchle odkúpenie vašej nehnuteľnosti", "Odkúpime ihneď aj zadĺženú nehnuteľnosť" a podobne sa stretávame čoraz častejšie, ale je to pre vás výhodné? V akých prípadoch odporúčame a v akých určite nie. Prečo niekto vykupuje nehnuteľnosti? Prečo majú záujem o výkup dokonca aj realitné kancelárie a nepredávajú ich klasickým spôsobom?

Prečo nepodľahnúť výkupom

Prečo by predávajúci nehnuteľnosti by mali čakať na reálneho kupujúceho, keď môžu mať peniaze ihneď a ničím sa nestresovať? Na to je jednoduchá odpoveď, pre peniaze. Aj to, čo na prvý pohľad vyzerá ako výborný nápad, vás môže pripraviť o tisíce eur, možno až desaťtisíce. Treba sa hlavne zamyslieť nad tým, prečo by to niekto robil, keď vám byt/dom/pozemok môže predávať bez potrebnej veľkej vstupnej investície.

Dva spôsoby výkupu

Pri predaji nehnuteľnosti natrafíte na inzerát o rýchlom a super výkupe vo vašej lokalite. Tu treba rozoznávať hlavne medzi dvoma typmi výkupmi. Jeden je serióznou spoločnosťou, ktorá maj na to zastupujúcich ľudí, je registrovaná ako firma na výkup nehnuteľností, výkupy sú oficiálne so zmluvami na danú spoločnosť. Druhý typ je osoba/osoby, ktoré nemajú ani riadnu webovú stránku alebo ak, tak bez oficiálnych kontaktov na firmu (žiadne firemné údaje, len Janko Mrkvička a telefónne číslo, nebodaj len e-mail), tento typ sa vám taktiež určite ozve aj v prípade súkromného inzerátu s nižšou cennou. A ako si vybrať?
Väčšie profesionálne spoločnosti vám určite ponúknu nižšiu sumu, nakoľko musia platiť ľudí, ktorí sa budú vašej nehnuteľnosti venovať, majú určite kancelárske priestory, sekretárku, platia inzerciu a dane v plnej výške, takže náklady majú určite vyššie. Pri druhom type výkupov by sme si riadne firmu/osobu preklepli, pozreli recenzie na webe, facebooku a najskôr dobre preštudovali zmluvu a určite poradili so svojim právnikom, lebo ako sa hovorí, "Nie všetko čo sa bliští, je naozaj zlato".

Kedy sa výkup nehnuteľnosti oplatí

Všetko má svoje pre aj proti. Treba podotknúť, že môžete natrafiť aj na serióznejší výkup a cena oproti vašej požadovanej, prípadne trhovej cene sa môže líšiť len o 5-7 tisíc eur, čo je už vo vašej urgentnej situácii celkom prijateľné (hlavne vtedy, ak máte na krku viac exekúcii a musíte ich rýchlo vyplatiť). Nezabudnite, že dražba je úplne to posledné riešenie, ktoré vás nie len pripraví o nehnuteľnosť, ale dostanete väčšinou podstatne menej ako za výkup. Takže ak vám to naozaj "horí", choďte do toho, ale ak vám môžme poradiť, oslovte viac spoločností, vyberte si podľa veľkosti firmy, serióznosti (čo sa dá zistiť vygooglením na webe), vyplnených všetkých kontaktných údajov, referencií. Nezabudnite si ale ešte pred podpisom veľmi dobre skontrolovať zmluvu, prípadne dať niekomu preštudovať. Určite trvajte na prevode peňazí cez bankový účet a uvedení skutočnej ceny v zmluve, aby sa vám nestalo...

Pozor na zavádzanie zo strany výkupov

Ak chcete predať nehnuteľnosť výkupom, mali by ste si dať pozor na niekoľko trikov, ktoré sa používajú.

  • dáme vám najviac na trhu - výkup sa robí za účelom zisku, takže určite nedostane viac, ako by ste dostali priamym predajom cez realitnú kanceláriu, veď prečo by to inak daná spoločnosť robila.
  • realitná kancelária si zoberie 3-6% - realitná kancelária má províziu väčšinou 1-3%, záleží od typu, ceny a lokality nehnuteľnosti. Navyše cenu nehnuteľnosti si napríklad HALO reality navýši nad vami požadovanú.
  • priemerný byt/nehnuteľnosť sa predáva 100 dní a u nás máte peniaze hneď - v dnešnej dobe označujeme ako top nezmysel. Predá sa všetko v priebehu mesiaca, dokonca pri bytoch väčšinou za pár dní. Ale samozrejme za "normálnu" cenu, ktorá korenšponduje s bytmi na trhu v danej lokalite a aktuálnym stavom. Ak to tak nie je, treba znížiť cenu podľa nehnuteľností v okolí, to vám už poradí realitný maklér, ale aj tak určite bude predajná cena určite vyššia, ako by ste dostali hneď výkupom. Dlho sa predávajú predražené chalupy v nezaujímavých lokalitách, či nestavebné pozemky.
  • sú tam exekúcie, nikto to nekúpi/nedá sa to predať - v prípade neprofesionálov možno. HALO reality má skúsenosti už s viac ako 10.000 predanými nehnuteľnostiami a na mnohých bolo aj niekoľko exekúcií naraz. Samozrejme sú situácie, kedy to fakt nie je možné, ako v prípade, že suma exekúcií je vyššia ako hodnota nehntueľnosti, alebo ak je už nehnuteľnosť zablokovaná, či nebodaj v dražbe.
  • o všetko sa postaráme, nič nemusíte robiť - o všetko sa postará aj realitný maklér, vrátane marketingu, fotenia, inzercie, obhliadok, zmlúv garantovaných právnikom (pozor, toto nerobí každá realitná kancelária), katastrálnych poplatkov, usmernenia a postupov pri energiách a bytovom družstve...

Aký postup navrhujeme my

Dobré a profesionálne realitné kancelárie nemajú problém predať aj zadlžené nehnuteľnosti. V tomto prípade je nutné informovať realitného makléra o všetkých podlžnostiach (aj tie čo ešte len pribudnú na liste vlastníctva) a nutnosti najneskoršieho dátumu predaja. Berte realitného makléra ako vášho partnera, dôverujte mu a hlavne si nechajte poradiť. V prípade, že potrebujete nehnuteľnosť predať veľmi rýchlo, začnite s cenou nižšou ako je v danej lokalite za podobnú nehnuteľnosť a samozrejme pravidelne znižujte (dohodnite si cenový plán predaja). Nedávajte nehnuteľnosť do viacerých realitných kancelárii, nakoľko ju potencionálny kupujúci uvidí aj 5-6-krát v ponuke v rôznych realitných spoločnostiach, čo spôsobí dojem nutnosti rýchleho predaja a opätovného znižovania ceny. Až v prípade neúspešného predaja po požadovanej dobe, sa obráťte na výkup nehnuteľnosti, ale požadujte prvotnú cenu, ktorú ste si stanovili pri predaji, nakoľko z tejto ceny budete musieť ísť rapídne dole.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 673 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 673)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3673 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3673 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu a najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali? Napíšte nám otázku alebo si pozrite našu celú realitná poradňu.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia