Výkup nehnuteľností, peniaze ihneď...

Predaj nehnuteľnosti

Odkúpime vašu nehnuteľnosť

S inzerátmi, reklamou a dokonca aj lístočkami v schránkach typu, "Odkúpime vašu nehnuteľnosť", "Výkup bytov, domov, pozemkov za najlepšie ceny", "Výkup do 24 hodín", "Rýchle odkúpenie vašej nehnuteľnosti", "Odkúpime ihneď aj zadĺženú nehnuteľnosť" a podobne sa stretávame čoraz častejšie, ale je to pre vás výhodné? V akých prípadoch odporúčame a v akých určite nie. Prečo niekto vykupuje nehnuteľnosti? Prečo majú záujem o výkup dokonca aj realitné kancelárie a nepredávajú ich klasickým spôsobom?

Prečo nepodľahnúť výkupom

Prečo by predávajúci nehnuteľnosti by mali čakať na reálneho kupujúceho, keď môžu mať peniaze ihneď a ničím sa nestresovať? Na to je jednoduchá odpoveď, pre peniaze. Aj to, čo na prvý pohľad vyzerá ako výborný nápad, vás môže pripraviť o tisíce eur, možno až desaťtisíce. Treba sa hlavne zamyslieť nad tým, prečo by to niekto robil, keď vám byt/dom/pozemok môže predávať bez potrebnej veľkej vstupnej investície.

Dva spôsoby výkupu

Pri predaji nehnuteľnosti natrafíte na inzerát o rýchlom a super výkupe vo vašej lokalite. Tu treba rozoznávať hlavne medzi dvoma typmi výkupmi. Jeden je serióznou spoločnosťou, ktorá maj na to zastupujúcich ľudí, je registrovaná ako firma na výkup nehnuteľností, výkupy sú oficiálne so zmluvami na danú spoločnosť. Druhý typ je osoba/osoby, ktoré nemajú ani riadnu webovú stránku alebo ak, tak bez oficiálnych kontaktov na firmu (žiadne firemné údaje, len Janko Mrkvička a telefónne číslo, nebodaj len e-mail), tento typ sa vám taktiež určite ozve aj v prípade súkromného inzerátu s nižšou cennou. A ako si vybrať?
Väčšie profesionálne spoločnosti vám určite ponúknu nižšiu sumu, nakoľko musia platiť ľudí, ktorí sa budú vašej nehnuteľnosti venovať, majú určite kancelárske priestory, sekretárku, platia inzerciu a dane v plnej výške, takže náklady majú určite vyššie. Pri druhom type výkupov by sme si riadne firmu/osobu preklepli, pozreli recenzie na webe, facebooku a najskôr dobre preštudovali zmluvu a určite poradili so svojim právnikom, lebo ako sa hovorí, "Nie všetko čo sa bliští, je naozaj zlato".

Kedy sa výkup nehnuteľnosti oplatí

Všetko má svoje pre aj proti. Treba podotknúť, že môžete natrafiť aj na serióznejší výkup a cena oproti vašej požadovanej, prípadne trhovej cene sa môže líšiť len o 5-7 tisíc eur, čo je už vo vašej urgentnej situácii celkom prijateľné (hlavne vtedy, ak máte na krku viac exekúcii a musíte ich rýchlo vyplatiť). Nezabudnite, že dražba je úplne to posledné riešenie, ktoré vás nie len pripraví o nehnuteľnosť, ale dostanete väčšinou podstatne menej ako za výkup. Takže ak vám to naozaj "horí", choďte do toho, ale ak vám môžme poradiť, oslovte viac spoločností, vyberte si podľa veľkosti firmy, serióznosti (čo sa dá zistiť vygooglením na webe), vyplnených všetkých kontaktných údajov, referencií. Nezabudnite si ale ešte pred podpisom veľmi dobre skontrolovať zmluvu, prípadne dať niekomu preštudovať. Určite trvajte na prevode peňazí cez bankový účet a uvedení skutočnej ceny v zmluve, aby sa vám nestalo...

Aký postup navrhujeme my

Dobré a profesionálne realitné kancelárie nemajú problém predať aj zadlžené nehnuteľnosti. V tomto prípade je nutné informovať realitného makléra o všetkých podlžnostiach (aj tie čo ešte len pribudnú na liste vlastníctva) a nutnosti najneskoršieho dátumu predaja. Berte realitného makléra ako vášho partnera, dôverujte mu a hlavne si nechajte poradiť. V prípade, že potrebujete nehnuteľnosť predať veľmi rýchlo, začnite s cenou nižšou ako je v danej lokalite za podobnú nehnuteľnosť a samozrejme pravidelne znižujte (dohodnite si cenový plán predaja). Nedávajte nehnuteľnosť do viacerých realitných kancelárii, nakoľko ju potencionálny kupujúci uvidí aj 5-6-krát v ponuke v rôznych realitných spoločnostiach, čo spôsobí dojem nutnosti rýchleho predaja a opätovného znižovania ceny. Až v prípade neúspešného predaja po požadovanej dobe, sa obráťte na výkup nehnuteľnosti, ale požadujte prvotnú cenu, ktorú ste si stanovili pri predaji, nakoľko z tejto ceny budete musieť ísť rapídne dole.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI