Výkup nehnuteľností, peniaze ihneď...

Predaj nehnuteľnosti

Odkúpime vašu nehnuteľnosť

S inzerátmi, reklamou a dokonca aj lístočkami v schránkach typu, "Odkúpime vašu nehnuteľnosť", "Výkup bytov, domov, pozemkov za najlepšie ceny", "Výkup do 24 hodín", "Rýchle odkúpenie vašej nehnuteľnosti", "Odkúpime ihneď aj zadĺženú nehnuteľnosť" a podobne sa stretávame čoraz častejšie, ale je to pre vás výhodné? V akých prípadoch odporúčame a v akých určite nie. Prečo niekto vykupuje nehnuteľnosti? Prečo majú záujem o výkup dokonca aj realitné kancelárie a nepredávajú ich klasickým spôsobom?

Prečo nepodľahnúť výkupom

Prečo by predávajúci nehnuteľnosti by mali čakať na reálneho kupujúceho, keď môžu mať peniaze ihneď a ničím sa nestresovať? Na to je jednoduchá odpoveď, pre peniaze. Aj to, čo na prvý pohľad vyzerá ako výborný nápad, vás môže pripraviť o tisíce eur, možno až desaťtisíce. Treba sa hlavne zamyslieť nad tým, prečo by to niekto robil, keď vám byt/dom/pozemok môže predávať bez potrebnej veľkej vstupnej investície.

Dva spôsoby výkupu

Pri predaji nehnuteľnosti natrafíte na inzerát o rýchlom a super výkupe vo vašej lokalite. Tu treba rozoznávať hlavne medzi dvoma typmi výkupmi. Jeden je serióznou spoločnosťou, ktorá maj na to zastupujúcich ľudí, je registrovaná ako firma na výkup nehnuteľností, výkupy sú oficiálne so zmluvami na danú spoločnosť. Druhý typ je osoba/osoby, ktoré nemajú ani riadnu webovú stránku alebo ak, tak bez oficiálnych kontaktov na firmu (žiadne firemné údaje, len Janko Mrkvička a telefónne číslo, nebodaj len e-mail), tento typ sa vám taktiež určite ozve aj v prípade súkromného inzerátu s nižšou cennou. A ako si vybrať?
Väčšie profesionálne spoločnosti vám určite ponúknu nižšiu sumu, nakoľko musia platiť ľudí, ktorí sa budú vašej nehnuteľnosti venovať, majú určite kancelárske priestory, sekretárku, platia inzerciu a dane v plnej výške, takže náklady majú určite vyššie. Pri druhom type výkupov by sme si riadne firmu/osobu preklepli, pozreli recenzie na webe, facebooku a najskôr dobre preštudovali zmluvu a určite poradili so svojim právnikom, lebo ako sa hovorí, "Nie všetko čo sa bliští, je naozaj zlato".

Kedy sa výkup nehnuteľnosti oplatí

Všetko má svoje pre aj proti. Treba podotknúť, že môžete natrafiť aj na serióznejší výkup a cena oproti vašej požadovanej, prípadne trhovej cene sa môže líšiť len o 5-7 tisíc eur, čo je už vo vašej urgentnej situácii celkom prijateľné (hlavne vtedy, ak máte na krku viac exekúcii a musíte ich rýchlo vyplatiť). Nezabudnite, že dražba je úplne to posledné riešenie, ktoré vás nie len pripraví o nehnuteľnosť, ale dostanete väčšinou podstatne menej ako za výkup. Takže ak vám to naozaj "horí", choďte do toho, ale ak vám môžme poradiť, oslovte viac spoločností, vyberte si podľa veľkosti firmy, serióznosti (čo sa dá zistiť vygooglením na webe), vyplnených všetkých kontaktných údajov, referencií. Nezabudnite si ale ešte pred podpisom veľmi dobre skontrolovať zmluvu, prípadne dať niekomu preštudovať. Určite trvajte na prevode peňazí cez bankový účet a uvedení skutočnej ceny v zmluve, aby sa vám nestalo...

Pozor na zavádzanie zo strany výkupov

Ak chcete predať nehnuteľnosť výkupom, mali by ste si dať pozor na niekoľko trikov, ktoré sa používajú.

  • dáme vám najviac na trhu - výkup sa robí za účelom zisku, takže určite nedostane viac, ako by ste dostali priamym predajom cez realitnú kanceláriu.
  • realitná kancelária si zoberie 3-6% - realitná kancelária má províziu väčšinou 1-3%, záleží od typu, ceny a lokality nehnuteľnosti. Navyše cenu nehnuteľnosti si napríklad HALO reality navýši nad vami požadovanú.
  • priemerný byt/nehnuteľnosť sa predáva 100 dní a u nás máte peniaze hneď - v dnešnej dobe označujeme ako top nezmysel. Predá sa všetko v priebehu mesiaca, dokonca pri bytoch väčšinou za pár dní. Ale samozrejme za "normálnu" cenu, ktorá korenšponduje s bytmi na trhu v danej lokalite a aktuálnym stavom. Ak to tak nie je, treba znížiť cenu podľa nehnuteľností v okolí, to vám už poradí realitný maklér, ale aj tak určite bude predajná cena určite vyššia, ako by ste dostali hneď výkupom. Dlho sa predávajú predražené chalupy v nezaujímavých lokalitách, či nestavebné pozemky.
  • sú tam exekúcie, nikto to nekúpi/nedá sa to predať - v prípade neprofesionálov možno. HALO reality má skúsenosti už s viac ako 10.000 predanými nehnuteľnostiami a na mnohých bolo aj niekoľko exekúcií naraz. Samozrejme sú situácie, kedy to fakt nie je možné, ako v prípade, že suma exekúcií je vyššia ako hodnota nehntueľnosti, alebo ak je už nehnuteľnosť zablokovaná, či nebodaj v dražbe.
  • o všetko sa postaráme, nič nemusíte robiť - o všetko sa postará aj realitný maklér, vrátane marketingu, fotenia, inzercie, obhliadok, zmlúv garantovaných právnikom (pozor, toto nerobí každá realitná kancelária), katastrálnych poplatkov, usmernenia a postupov pri energiách a bytovom družstve...

Aký postup navrhujeme my

Dobré a profesionálne realitné kancelárie nemajú problém predať aj zadlžené nehnuteľnosti. V tomto prípade je nutné informovať realitného makléra o všetkých podlžnostiach (aj tie čo ešte len pribudnú na liste vlastníctva) a nutnosti najneskoršieho dátumu predaja. Berte realitného makléra ako vášho partnera, dôverujte mu a hlavne si nechajte poradiť. V prípade, že potrebujete nehnuteľnosť predať veľmi rýchlo, začnite s cenou nižšou ako je v danej lokalite za podobnú nehnuteľnosť a samozrejme pravidelne znižujte (dohodnite si cenový plán predaja). Nedávajte nehnuteľnosť do viacerých realitných kancelárii, nakoľko ju potencionálny kupujúci uvidí aj 5-6-krát v ponuke v rôznych realitných spoločnostiach, čo spôsobí dojem nutnosti rýchleho predaja a opätovného znižovania ceny. Až v prípade neúspešného predaja po požadovanej dobe, sa obráťte na výkup nehnuteľnosti, ale požadujte prvotnú cenu, ktorú ste si stanovili pri predaji, nakoľko z tejto ceny budete musieť ísť rapídne dole.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia