Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Provízia pri prenájme

Kedy a ako sa platí provízia realitnej kancelárie pri prenájme...
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Mám záujem o prenájom bytu. Našiel som si vybranú ponuku na internet, kontaktoval realitnú kanceláriu a bol som na obhliadke (teda s tým, že realitný maklér meškal a obhliadku som absolvoval s majiteľom, čistý čas strávený s realitným maklérom bolo asi 5 minút). Následne som volal majiteľovi a aj maklérovi, že ten byt beriem. Dohodli sme si predbežný termín podpisu zmluvy, s tým, že pri podpise zmluvy sa zaplatí depozit (2x mesačný nájom), rovnako nájomné za príslušný mesiac a môžeme sa nasťahovať. Následne ma však kontaktoval maklér, že je potrebné vopred uhradiť 400 EUR ? (mesačný nájom), lebo bez toho ani žiadnu zmluvu nezačne robiť. Ja som argumentoval tým, že pôvodná dohoda znela inak, že nemám problém zaplatiť uvedené sumy pri podpise zmluvy. Ale vopred nechcem platiť nič, keďže nemám žiadnu záruku. Je takéto konanie makléra legitímne? Je toto bežná prax pri prenájme realít? Vďaka za odpoveď.
p.m.

Odpoveď:

To že maklér meškal na obhliadku bytu sa môže stať. Veríme, že sa Vám za to ospravedlnil. 400€ sa požaduje na rezervovanie nehnuteľnosti, čo činí zároveň províziu realitnej kancelárie a následne by ste mali zaplatiť majiteľovi 2 x mesačný nájom – depozit. Na zaplatenie rezervácie by mal maklér s Vami spísať rezervačnú zmluvu a až po uhradení tejto čiastky, Vám dá vypracovať nájomnú zmluvu. To že Vy ako záujemca o prenájom, máte uhradiť realitnej kancelárií províziu za sprostredkovanie prenájmu je dnes bežná vec. V prípade ak by ju hradil majiteľ nehnuteľnosti a nájomná zmluva je dohodnutá na 12 kalendárnych mesiacov, to ešte nemusí byť pravdou. Môže sa stať, že nájomca vypovedá nájomnú zmluvu skôr a tým pádom bude majiteľ nehnuteľnosti finančne poškodený.
Provízia realitnej kancelárie zahŕňa celý rad úkonov, ktoré musí maklér pre klienta urobiť a nevzťahujú sa len na inzerovanie nehnuteľnosti.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia