Prečo klienti ktorí s nami uzatvoria zmluvu...

Realitná kancelária Ľubor Mäsiar

Prečo klienti, ktorí s nami uzatvoria exkluzívnu – výhradnú zmluvu na predaj ich nehnuteľnosti majú u nás prednosť?

Skutočný príklad:

Nedávno moja dobrá známa predala svoj jednoizbový byt cez nemenovanú malú realitnú kanceláriu v Prievidzi, ktorá je na realitnom trhu už niekoľko rokov. A čo sa vlastne stalo? Jednoducho ju podviedli bez toho, aby o tom vedela a použili na ňu klasický trik, ktorý používajú neseriózne realitné kancelárie ( RK) už niekoľko rokov. Čo tomu predchádzalo?

Známa prišla za mnou a povedala, že chce predať byt, ale jej to neponáhľa a chce to predávať iba cez našu RK. Povedal som dobre, veríme si a tak sme dojednali cenu, ktorá bola samozrejme nepredajná, ale že skúsime to zainzerovať.

Zainzerovali sme to na 150 weboch plus v printových okresných médiách. Rok sme to predávali a za reklamu platili každý deň. Známa postupne znižovala cenu, ale stále za nepredajnú cenu. Našli sme jej kupcov, ktorí chceli zľavu 500 euro. Známa povedal a, že im ju nedá a že ju to s predajom až tak neponáhľa.

Po roku si našla dvojizbový byt, začala sa so mnou radiť ako a čo má urobiť, lebo to mala kupovať cez inú RK. Tak ako dobrý kamarát som jej radil. A pretože ten dvojizbový byt strašne chcela, tak som jej poradil aby konečne dala predajnú cenu 25.000 euro a my si dáme nad jej cenu províziu len 1.000,- euro čo je minimálna provízia serióznej RK pri predaji bytov.

A aký bol pre nás záver? Za niekoľko dní po znížení ceny mi zavolala, že to predala cez inú RK za 25.500 € , za ktorú ako sme neskôr zistili to ponúkali aj na webe. Tak som sa jej spýtal ako to je možné? Vraj to bola pozrieť jedna pani s inou RK a potom jej zavolala realitná maklérka, že ak dá zľavu 500,- euro tak to tá pani zoberie. Samozrejme, že tie peniaze potrebovala na kúpu nového dvojizbového bytu , tak súhlasila a tešila sa, že má konečne kupca.

Tak som jej povedal, že ju tá realitka pripravila o 500,- euro . Určite to nepochopila do dnešného dňa.

A čo sa vlastne stalo?

RK ktorá byt nakoniec predávala ho predávala o 500 € menej ako my. Klientka síce chcela 25.000 euro, ale oni to ponúkali iba za 25.500 € ( teda s províziou 500 € ). Vôbec si túto skutočnosť na ich webovej stránke neskontrolovala. Ale aj keby sa ich spýtala, prečo to ponúkajú za 25.500 €, tak by jej povedali že si tam dali províziu len 500 €. Samozrejme, že klientka ktorá byt nakoniec kúpila volala na byt ktorý videla na internete lacnejšie sa rozhodla, že ho kúpi za sumu 25.500 € a nie 26.000 €, za ktorú sme spomínaný byt predávali my. A šikovná realitná maklérka oznámila mojej známej, že ak dá z jej ceny dole 500 €, tak sa obchod uskutoční a tým si vlastne bez jej vedomia dorovnala svoju províziu na 1.000 €.

RK v podstate zneužila nevedomosť mojej známej. V prípade, ak by trvala na svojej sume 25.000 €, tak by ju aj dostala a podvodná RK by si vystačila aj s províziou 500 €. Nakoniec byt predala neseriózna RK, ktorá to mala v ponuke dva týždne a inzerovala to na dvoch webových portáloch a v podstate nám predaj vyfúkla, kvôli našej serióznosti. A moja známa chodí po Prievidzi a rozpráva, ako som jej nehnuteľnosť nedokázal tak dlho predať a oni to dokázali. Proste ako hovorí porekadlo "Za dobrotu, na žobrotu".

A čo sme z toho mali my?

V podstate len stratu za rok inzercie predávanej nehnuteľnosti vo výške cca 400 €. Ale na druhej strane ponaučenie ako pre mňa, tak aj pre iných maklérov našej spoločnosti. V prípade, ak klient chce cez našu spoločnosť predávať nehnuteľnosť a neuzatvorí s našou spoločnosťou výhradnú zmluvu, a nedá si od nás poradiť pevné stanovenie predajnej ceny, neposkytneme mu taký dostatočný priestor na predaj jeho nehnuteľnosti, alebo mu to radšej vôbec nebudeme predávať.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia