Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Prečo klienti ktorí s nami uzatvoria zmluvu...

Prečo klienti ktorí s nami uzatvoria exkluzívnu – výhradnú zmluvu na predaj ich nehnuteľnosti majú u nás prednosť!

Prečo klienti, ktorí s nami uzatvoria exkluzívnu – výhradnú zmluvu na predaj ich nehnuteľnosti majú u nás prednosť?

Skutočný príklad:

Nedávno moja dobrá známa predala svoj jednoizbový byt cez nemenovanú malú realitnú kanceláriu v Prievidzi, ktorá je na realitnom trhu už niekoľko rokov. A čo sa vlastne stalo? Jednoducho ju podviedli bez toho, aby o tom vedela a použili na ňu klasický trik, ktorý používajú neseriózne realitné kancelárie ( RK) už niekoľko rokov. Čo tomu predchádzalo?

Známa prišla za mnou a povedala, že chce predať byt, ale jej to neponáhľa a chce to predávať iba cez našu RK. Povedal som dobre, veríme si a tak sme dojednali cenu, ktorá bola samozrejme nepredajná, ale že skúsime to zainzerovať.

Zainzerovali sme to na 150 weboch plus v printových okresných médiách. Rok sme to predávali a za reklamu platili každý deň. Známa postupne znižovala cenu, ale stále za nepredajnú cenu. Našli sme jej kupcov, ktorí chceli zľavu 500 euro. Známa povedal a, že im ju nedá a že ju to s predajom až tak neponáhľa.

Po roku si našla dvojizbový byt, začala sa so mnou radiť ako a čo má urobiť, lebo to mala kupovať cez inú RK. Tak ako dobrý kamarát som jej radil. A pretože ten dvojizbový byt strašne chcela, tak som jej poradil aby konečne dala predajnú cenu 25.000 euro a my si dáme nad jej cenu províziu len 1.000,- euro čo je minimálna provízia serióznej RK pri predaji bytov.

A aký bol pre nás záver? Za niekoľko dní po znížení ceny mi zavolala, že to predala cez inú RK za 25.500 € , za ktorú ako sme neskôr zistili to ponúkali aj na webe. Tak som sa jej spýtal ako to je možné? Vraj to bola pozrieť jedna pani s inou RK a potom jej zavolala realitná maklérka, že ak dá zľavu 500,- euro tak to tá pani zoberie. Samozrejme, že tie peniaze potrebovala na kúpu nového dvojizbového bytu , tak súhlasila a tešila sa, že má konečne kupca.

Tak som jej povedal, že ju tá realitka pripravila o 500,- euro . Určite to nepochopila do dnešného dňa.

A čo sa vlastne stalo?

RK ktorá byt nakoniec predávala ho predávala o 500 € menej ako my. Klientka síce chcela 25.000 euro, ale oni to ponúkali iba za 25.500 € ( teda s províziou 500 € ). Vôbec si túto skutočnosť na ich webovej stránke neskontrolovala. Ale aj keby sa ich spýtala, prečo to ponúkajú za 25.500 €, tak by jej povedali že si tam dali províziu len 500 €. Samozrejme, že klientka ktorá byt nakoniec kúpila volala na byt ktorý videla na internete lacnejšie sa rozhodla, že ho kúpi za sumu 25.500 € a nie 26.000 €, za ktorú sme spomínaný byt predávali my. A šikovná realitná maklérka oznámila mojej známej, že ak dá z jej ceny dole 500 €, tak sa obchod uskutoční a tým si vlastne bez jej vedomia dorovnala svoju províziu na 1.000 €.

RK v podstate zneužila nevedomosť mojej známej. V prípade, ak by trvala na svojej sume 25.000 €, tak by ju aj dostala a podvodná RK by si vystačila aj s províziou 500 €. Nakoniec byt predala neseriózna RK, ktorá to mala v ponuke dva týždne a inzerovala to na dvoch webových portáloch a v podstate nám predaj vyfúkla, kvôli našej serióznosti. A moja známa chodí po Prievidzi a rozpráva, ako som jej nehnuteľnosť nedokázal tak dlho predať a oni to dokázali. Proste ako hovorí porekadlo "Za dobrotu, na žobrotu".

A čo sme z toho mali my?

V podstate len stratu za rok inzercie predávanej nehnuteľnosti vo výške cca 400 €. Ale na druhej strane ponaučenie ako pre mňa, tak aj pre iných maklérov našej spoločnosti. V prípade, ak klient chce cez našu spoločnosť predávať nehnuteľnosť a neuzatvorí s našou spoločnosťou výhradnú zmluvu, a nedá si od nás poradiť pevné stanovenie predajnej ceny, neposkytneme mu taký dostatočný priestor na predaj jeho nehnuteľnosti, alebo mu to radšej vôbec nebudeme predávať.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia