Predaj nehnuteľnosti bez realitnej kancelárie

Sme profesionáli a plne si uvedomujeme, že pomáhať je základ našej práce. Preto vám ponúkame bezplatný návod, ako predávať svoju nehnuteľnosť bez profíkov a vystaviť sa čo najmenšiemu riziku podvodu. Je to len na vás, či využijete služby realitnej kancelárie, alebo sa rozhodnete pre riskatnejší krok. Predávate (pravdepodobne) svoje celoživotné úspory vo forme bytu, domu, chalupy, či pozemku na vlastnú päsť a to človeku, ktorého nepoznáte a vidíte ho prvykrát.

Overené tipy, na čo si dať pri predaji nehnuteľnosti pozor

Okrem užitočných rád vám poradíme, na čo si dať pozor, čo všetko budete potrebovať pri predaji a mnoho iného. My sme to robili už tisíckykrát, máme za sebou už viac ako 5000 úspešných obchodov od tých jednoduchších, až po najťažšie - exekúcie, ťarchy, dedičské konania, vysporiadania, či 12 vlastníkov na jednej nehnuteľnosti.

Návod ako predať/kúpiť nehnuteľnosť bez realitky

Upozorňujeme vás, že predávať/kupovať nehnuteľnosť nie je ako predávať svoj starý kočík, telefón, alebo auto, kde nemáte svoje celoživotné úspory. Musíte veľmi dobre dôverovať osobe na druhej strane (pričom poväčšine ste ju nikdy pred tým nevideli), taktiež jedna strana, ktorá nezaobstarala kúpno-predajné strany (nebodaj dokonca stiahla z internetu, či dostala od známych) musíte len veriť, že zmluvy sú neutrálne a nie len v prospech opačnej strany. Taktiež je veľké riziko, či sa prepíše skôr nehnuteľnosť na nového majiteľa, alebo predávajúci dostane najskôr peniaze na účet. Preto obchod bez nazávislej tretej srany je vždy rizikom a v takomto prípade nepomôže ani notár, či právnik, ktorý vôbec nemusí byť taký nezávislý, ako sa môže zdať (poznáme veľa prípadov, že právnik bol nakoniec známy jednej zo strán, čím bola druhá strana znevýhodnená).

Preto sme pre vás pripravili bezplatný návod, ktorý vám má pomôcť pri prevode nehnuteľnosti bez realitky, ale nerieši nástrahy uvedené vyššie a taktiež nezaručuje úplnu bezpečnosť pri prevode nehnuteľnosti. V návode nájdete tieto rady a je ich naozaj veľa:

 • ako čo najlepšie pripraviť nehnuteľnosť k predaju
 • ako inzerovať nehnuteľnosť
 • oplatí sa rekonštrukcia?
 • čo v zmluve nemôže chýbať
 • procesné postupy pri prevode nehnuteľnosti
 • na čo si dať pozor pri kúpe pozemku
 • dedičské konanie a darovanie nehnuteľnosti
 • predaj/kúpa družstevného bytu
 • daň z nehnuteľnosti
 • potrebné úkony po kúpe nehnuteľnosti
 • ako ohodnotiť moju nehnuteľnosť
 • na čo si dať pozor pri obhliadkach
 • kataster nehnuteľností a zavkladovanie
 • ako prebieha dedičské konanie
 • ťarchy a exekúcie
 • kúpa nehnuteľnosti na hypotéku
 • nie každá vada je vada
 • bezpečnosť a výhody - notárska úschova a vinkulovaný účet v banke
 • rozdiel pri predaji bez a s realitnou kanceláriou

 

Chcem návod na predaj bez realitnej kancelárie

Pokiaľ máte záujem o zaslanie bezplatného návodu ako predať nehnuteľnosť úplne sám a na čo si dať pozor, vyplňte fomulár nižšie a obratom vám príde e-mail s linkom na stiahnutie. Prosím, skontrolujte si vo vašom e-maile aj priečinok SPAM.

súhlasím so spracovaním osobných údajov
(informácie o súhlase)

Pred odoslaním musíte súhlasiť so spracovaním osobných údajov.

Ak ste si to rozmysleli

Neváhajte vyplniť formulár na linku uvedenom nižšie, alebo kontaktovať najbližšieho nášho zástupcu vo vašej lokalite.

Niečo málo o nás

HALO reality je celoslovenská realitná kancelária a svoje zastápenie má vo viac ako 50 okresoch Slovenska. Sprestredkovali sme viac ako 5000 obchodov - predajov/prenájmov nehnuteľností a máme bohaté skúsenosti aj s veľmi ťažkými a náročnými obchodmi či klientmi. Našich maklérov a spolupracovníkov pravidelne vzdelávame - minimálne 6x do roka, máme vlastného právnika, marketingové a IT oddelenie a samozrejmosťou sú najnovšie poznatky týkajúce sa prevodu nehnuteľnosti (právo, marketing, dane, obchod). Sme jedna z mála realitných kancelárii, ktorej reklamu môžete počuť v celoslovenských rádiach, či vidieť v celoslovenských časopisoch.

Kde všade nás môžete alebo ste mohli vidieť alebo počuť

HALO reality si zakladá na prepracovanom marketingu a medzi realitnými kanceláriami patrí medzi najväčších zadávateľov reklamy v médiách.

HALO reality v číslach

21 našich kancelárií
65 zastúp. v okresoch
90 maklérov
2165 nehnuteľností
5000+ obchodov

Naše referencie

Postarali sme sa o bezpečný prevod nehnuteľností už viac ako 10 000 klientom (každý obchod má minimálne dvoch :)), a momentálne máme už 1732 recenzií od klientov. Čo nás teší najviac, máme minimálny počet sťažností (každú jednu riešime individuálne s daným maklérom), nakoľko nám záleží mať v tíme iba tých najlepších. Spokojnosť klienta je na prvom mieste. Ak nám neveríte, pozrite si všetky recenzie aj so spokojnými klientmi.

Najnovší spokojní klienti:

Spokojní kupujúci rodinného domu v okrese Michalovce, s maklérom Ing. Milošom Kubicom a manažérom pobočky Ing. Štefanom Pállom.

Spokojný predávajúci rodinného domu v okrese Michalovce, s maklérom Ing. Milošom Kubicom a manažérom pobočky Ing. Štefanom Pállom.

Spokojní kupujúci pri preberaní rodinného domu v Mojzesove, s realitnou maklérkou Andreou Kovarčíkovou.

Spokojní predávajúci/kupujúci pri odovzdávaní rodinného domu v Levoči, obchod zastrešovala manažérka pobočky Bc. Dagmar Hájeková.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúci) pri odovzdávaní kľúčov od dvojizbového bytu v Šali, obchod zastrešoval Jozef Boženík.

Spokojný kupujúci po podpise zmlúv od svojho nového rodinného domu, obchod zastrešoval manažér pobočky Šaľa, Peter Hlavatý.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúci) po podpise v kancelárii od svojho nového bytu v Šali, na fotke s manažérom pobočky Petrom Hlavatým.

Spokojná kupujúca pri preberaní trojizbového bytu v Levoči, obchod zastrešovala manažérka pobočky Bc. Dagmar Hájeková.

Spokojní predávajúci/kupujúci pri odovzdávaní bytu v Levoči, obchod zastrešovala manažérka pobočky Bc. Dagmar Hájeková. Verný predávajúci - opätovne sa s dôverou obrátil na HALO reality a požiadal o spoluprácu pri predaji jeho nehnuteľnosti.

Spokojní prenajímateľ aj nájomca po uzatvorení nájomnej zmluvy z Nových Zámkov, obchod zastrešoval Gabriel Kutenics.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúci) pri podpise zmlúv k nehnuteľnosti v Kráľovej nad Váhom, obchod zastrešoval Jozef Boženík.

Spokojní kupujúci po podspise zmlúv k svojmu novému rodinnému domu, obchod zastrešovala manažérka pobočky Bc. Dagmar Hájeková.

Spokojná kupujúca pri odovzdávaní chalupy v okrese Banská Štiavnica, obchod zastrešovala manažérka pobočky M. Váleková Štepáneková.

Spokojní klienti po podpise kúpnych zmlúv s realitnou maklérkou Mgr. Kristínou Olachovou.

Spokojní kupujúci pri preberaní svojej novej chalupy v okrese Levice, obchod zastrešovala Mariana Gréčová.

Spokojní predávajúci/kupujúci po podpise zmlúv v Partizánskom, obchod zastrešovala manažérka pobočky Tatiana Janečková.

Spokojná klientka po podpise nájomnej zmluvy z Nových Zámkov, obchod zastrešoval Gabriel Kutenics.

Spokojní kupujúci a predávajúci trojizbového bytu v Senici, obchod zastrešovala manažérka pobočky Mgr. Beáta Ninisová.

Spokojní kupujúci a predávajúci rodinného domu v okrese Senica, obchod zastrešovala manažérka pobočky Mgr. Beáta Ninisová.

Spokojná kupujúca rodinného domu v okrese Banská Štiavnica, obchod zastrešovala manažérka pobočky M. Váleková Štepáneková.

Spokojná klientka z Banskej Bystrice s manažérkou pobočky Ing. Hanou Dubovskou pri preberaní nehnuteľnosti.

Spokojní klienti po podpise kúpnych zmlúv s realitnou maklérkou Mgr. Kristínou Olachovou.

Spokojní klienti po podpise kúpnych zmlúv rodinného domu v Zlatých Klasoch, s realitnou maklérkou Mgr. Kristínou Olachovou.

Spokojná klientka nehnuteľnosti vo Veľkej Lesnej, obchod zastrešoval Ján Horoba.

Spokojní predávajúci pozemku po podpise zmlúv v kancelárii v Prešove, s manažérom pobočky Ing. Štefanom Pállom.

Spokojné predávajúce rodinného domu po podpise zmlúv v kancelárii v Prešove, s manažérom pobočky Ing. Štefanom Pállom.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúca) pri odovzdaní dvojizbového bytu v Hontianskych Moravciach, s manažérom pobočky Karelom Gombíkom.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúci) nehnuteľnosti v Tvarožnej, obchod zastrešoval Ján Horoba.

Spokojní klienti pri podpise zmlúv v kancelárii Šaľa, obchod zastrešoval Jozef Boženík.

Spokojní klienti (predávajúci/kupujúci) rodinného domu v Tvarožnej, obchod zastrešoval Ján Horoba.

Spokojní predávajúci/kupujúci pri odovzdávaní rodinného domu v okrese Prievidza, obchod zastrešovala manažérka pobočky Tatiana Janečková.

Spokojní klienti pri odovzdávaní bytu na prenájom v okrese Nové Zámky, s realitnou maklérkou Andreou Kovarčíkovou.

Tím maklérov HALO reality